2 metrekarede 35 yıl

Merdiven boşluğunu dükkana çeviren Mesut Cevher, 2 metrekarelik alanda saatçilik yapıyor. Cevher, 35 yıldır aynı yerde işini sürdürüyor

2 metrekarede 35 yıl
Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde 56 yaşındaki evli 3 çocuk babası Mesut Cevher, apartman boşluğundan saatçiye çevirdiği dükkanıyla dikkat çekiyor. Dedesinden kalan mesleğini 35 yıldır aynı yerde saatçilik yaparak sürdüren Cevher'in dükkanı 2 metrekarelik alandan oluşuyor. Kendisinin bile zor sığdığı dükkana müşterisinin girebilmesi için 10 santimlik raylı açma sistemi de oluşturan Cevher, müşterilerine güler yüzle hizmet veriyor.

200 LİRA KİRA ÖDÜYOR
Cevher, kendisi ve 1 müşteri dışında içeriye başka birini kabul edemiyor. Merdiven boşluğundan dükkan haline getirdiği iş yerinin 2 metrekare olduğunu belirten Mesut Cevher, "Hemen hemen bütün Antalya tanıyor beni. Burası merdiven boşluğuydu, dükkana çevirdim. Müteahhitten izin aldım, belediyede gerekli yerlere müracaatımı yaptım, 1984'ten bu yana burada çalışıyorum. Ölene kadar burada yaşayacağım çünkü dükkanımdan da, hayatımdan da memnunum" diye konuştu.

BUNDAN KÜÇÜĞÜ YOK
Çocuklarının ve eşinin dükkandan memnun olduğunu söyleyen eden Cevher, Türkiye'de kendi dükkanından daha küçük bir dükkan olmadığını da iddia ederek "Her tarafı gezdim ama benim dükkanım kadar küçüğünü görmedim" dedi. Cevher'in dükkanının küçüklüğü ise bazı müşterilere güven verici olarak geliyor. Müşterilerden Özgenur Özen, "Büyük dükkanlar çok gösterişe kaçtıkları için güven vermiyor" yorumunda bulundu.
BİZE ULAŞIN