Gerilim dolu serüven

Antalya’daki Güver Uçurumu’nda yolunu kaybeden bisikletçileri AFAD kurtardı. Bisikletçiler, unutulmaz bir macera yaşadıklarını söyledi

Gerilim dolu serüven
Antalya'nın Döşemealtı ilçesindeki Güver Uçurumu'nda kaybolan 4 bisikletçi, 5,5 saat süren aramanın ardından AFAD ekiplerince bulundu. Antalya Turkuaz Bisiklet Grubu'ndan Cengiz Enç, Sena Tekgül, Osman Karaca ve İsmail Adıyaman, sabah saatlerinde Bahçeyaka Mahallesi'ndeki Güver Uçurumu'na bisiklet turu düzenledi. Burada bir süre gezinen bisikletçiler, saat 17.00 sıralarında Güver Uçurumu'nda yollarını kaybetti ve kanyondan çıkamadı. Grup, polisten yardım istedi.

TELEFON IŞIĞI SAYESİNDE
Bölgeye sevk edilen AFAD ekipleri, yaklaşık iki saat uçurumda yürüyerek bisikletçilere ulaşmaya çalıştı. Kaybolan bisikletçi grup, telefonlarının ışığını yakarak, AFAD ekiplerinin yer tespiti yapmasını sağladı. Yaklaşık 5,5 saat süren aramanın ardından bisikletçiler uçurumdan çıkarılarak ailelerine teslim edildi. Cengiz Enç, kaybolduktan sonra saat 20.30'a kadar kanyondan çıkmak için uğraştıklarını ancak hava tamamen kararınca kurtarılmayı beklediklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN