Sahte takı devri

Evlenmek isteyen dar gelirli çiftler, Çin ve Dubai’de üretilen imitasyon altınlarla düğün yapıyor. Sahte takının fiyatları 10-200 lira arasında değişiyor

Sahte takı devri
ANTALYA'DA evlenmek isteyen bazı dar gelirli çiftler, etrafa mahcup olmamak için takı olarak yurt dışından kaçak yollarla getirilen hiçbir değeri olmayan altın görünümlü ürünleri kullanıyor. Çin ve Dubai'de üretilen imitasyon altınlarda buluyor. Altın görünümlü imitasyon kemer, gerdanlık, akıtma, bilezik ve kordonlar, bijuteri ve pazarlarda satılıyor. Evlilik için altın almaya gücü yetmeyenler, fiyatları 10 ile 200 TL arasında satılan çeşitli boyutlardaki bu takılardan alıyor.

PAZARDA SATIŞ
Antalya Kuyumcular Odası Başkanı Ferda Erdem, Kurban Bayramı'ndan sonra düğün hareketliğinin başlayacağını hatırlatarak "Takı takmak bilhassa kırsal kesimde gösterişe döndü. Vatandaşın da gücü yetmeyince, bijuteride satılan imitasyonlarla takviye yapılabiliyor" dedi. Gelişen teknoloji sayesinde gerçeğine çok yakın sahte altınların ortaya çıktığını da kaydeden Ferda Erdem, "Bu durum dolandırıcıların iştahını kabartıyor. Vatandaş emin olmadığı durumlarda tanıdığı bir kuyumcuya gitsin" dedi.
BİZE ULAŞIN