‘Sizinkiler’le eğitim

Hizmetli olduğu okulun duvarlarını resimlerle donatan Fatih Çavuş, şimdi de komşu okulun anasınıfı duvarlarına el attı. Çavuş, Salih Memecan imzalı çizgi seri Sizinkiler’in resimleriyle duvarları donattı

‘Sizinkiler’le eğitim
Hizmetli olarak çalıştığı Mevlana İmam Hatip Ortaokulu'nda ressamlık yeteneğini konuşturarak anasınıfı bölümünü rengarenk resimlerle donatan Fatih Çavuş şimdi de hünerli elini komşu okula uzattı. Çavuş, açılışı Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan ve bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek olan Hamidiye İmam Hatip Ortaokulu'nun anasınıfı bölümlerinin duvarlarını da resimlerle farklı bir hale büründürdü.

MİLLİ BİR DURUŞ ÇİZGİSİ
Çavuş'un çizgi karakterler için tercihi, SABAH gazetesinin ünlü çizer Salih Memecan imzalı unutulmaz çizgi serisi olan Sizinkiler'in karakterleri oldu. Limon, Zeytin ile Babişko ve Çıtçıt'ın resimlerini okul duvarlarına çizen Fatih Çavuş, "Ana sınıflarında maalesef Şirinler gibi, Tom ve Jerry gibi yabancı karakterlerin istilası var. Yeni nesillere milli duruşun aşılanması için onların büyüyeceği karakterlerin de milli olması gerekiyor. Bu nedenle, Türk aile yapısının aynası olan, bizi anlatan Sizinkiler karakterlerini tercih ettim" diye konuştu.

ANAM BABAM TÜRKİYE
Yeni açılan okulda duvarlara resim yapmak için kendisinin talip olduğunu anlatan Fatih Çavuş, "Hiçbir karşılık almadan Antalya'daki tüm devlet okullarının duvarlarına talibim" dedi. Çavuş, 4 yaşında annesini kaybetmesinin ardından Erzurum, Gaziantep ve İstanbul'da yetiştirme yurtlarında büyümüş olan Adıyamanlı bir ailenin 6 çocuğundan biri. "Benim anam da babam da Türkiye" diyen Fatih Çavuş, "Milletin parasıyla büyüdük. Bu şekilde devlete olan borcumu da ödüyorum" dedi.

HEDEFİNİ BÜYÜTTÜ
Kendisi gibi yetiştirme yurdundan çıkan ressam Remzi Taşkıran'ın yeğeni olan Fatih Çavuş'un Mevlana İmam Hatip Ortaokulu duvarlarını çizgi karakterlerle doldurması, 30 Temmuz tarihli SABAH Akdeniz'de yer almıştı.
BİZE ULAŞIN