Karaöz yanıyor

Aksu’da çıkan yangın dün de söndürülemedi. 13 helikopter, 3 uçak ve 80 arazöz ile 400 orman işçisine vatandaşlar da büyük destek veriyor

Karaöz yanıyor
ANTALYA'NIN Aksu ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın, hava ve karadan yapılan müdahalelerle söndürülmeye çalışılıyor. Karaöz mevkisinde Perşembe günü başlayan ve rüzgarın etkisiyle yön değiştiren yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Çalışmalar 13 helikopter, 3 uçak ve 80 arazöz ile 400 orman işçisiyle yürütülüyor.

EKİPLERİN ÖZVERİLİ ÇALIŞMASI
Antalya Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, ormanlık alanda çıkan yangının dört bir tarafını çevirdiklerini söyledi. Yangını kısmen kontrol altına aldıklarını vurgulayan Türk, "Ancak rüzgarın yön değiştirmesiyle yangın da etkili oluyor. Arazinin çok meyilli ve rüzgarın çok değişken olması bizi zorluyor. 150 hektarlık alanın yandığını tahmin ediyoruz" dedi. Yangının köylere sıçramaması için yollar açtıklarını ve ekiplerin canla başla mücadele ettiğini dile getiren Türk, "İlk hedefimiz köylerin zarar görmesini engellemekti. Bunu da başardık. Can ve mal kaybı söz konusu olmadı" ifadelerini kullandı.

KUZENLERİN HASSASİYETİ
Aksu'daki yangına ekiplerin yanı sıra vatandaşlar da destek veriyor. 10 yaşındaki Tuğçe İnce ile 5 yaşındaki kuzeni Ela Nur Özer, Karaöz mevkisinde çıkan orman yangınındaki soğutma çalışmalarına kovayla su taşıyarak verdikleri destekle duyarlılık örneği sergiledi.
BİZE ULAŞIN