Beş yıldızlı görüşme

Adalet Bakanlığı tarafından hayata geçirilen adli görüşme odaları lüks otelleri aratmıyor

Beş yıldızlı görüşme
Adalet Bakanlığı'nın Ceza İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan Mağdur Hakları Daire Başkanlığı önderliğinde oluşturulan, çocukların uygun koşullarda ifade ve beyanlarının alınması için teknik donanımlı ve Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) uyumlu Çocuklarla Adli Görüşme Odası (ÇAGO) Antalya Adliyesi'nde basına tanıtıldı.

TÜM MAĞDURLAR İÇİN
Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Mağdur Hakları Daire Başkanı Muhittin Özdemir, sadece çocuklara değil, mağdur kadınların da en az çocuklar kadar örselendiği kabul edilerek, projeyi tüm mağdurların kullanabileceği şeklinde tasarladıklarını söyledi. Özdemir, Antalya ile birlikte toplamda 31 tane daha adli görüşme odası devreye gireceğini kaydetti.

ÜÇ FARKLI ODA VAR
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz adli görüşme odaları ile ilgili bilgi vererek, "Birincisi ifade veren çocuklardan, suça sürüklenen mağdur tanıkların beklediği bekleme odası, ikincisi adli görüşmeci ve çocuğun görüştüğü görüşme odası, üçüncüsü ise video konferans sistemi ile savcı ve avukatın izlediği teknik odadır" açıklamasını yaptı.
BİZE ULAŞIN