5 yıldızlı sağlık hizmeti

Mart ayında Başbakan Binali Yıldırım’ın açılışını yaptığı Isparta Şehir Hastanesi 6 ayda 300 bin hastayı tedavi etti. Bölgenin 5 yıldızlı sağlık tesisinde 14 bin de ameliyat gerçekleştirildi

5 yıldızlı sağlık hizmeti
Isparta'nın yanı sıra çevre illerden de çok sayıda hastaya hizmet veren Isparta Şehir Hastanesi, sağlık alanında bölgede söz sahibi olma yolunda ilerliyor. Hastaların sağlıklarına kavuşması için ileri teknoloji kullanılarak yapılan ve anne oteli, gebe okulu, vale, refakat, resepsiyon gibi hizmetleri içerisinde barındıran hastanede bugüne kadar 300 bin poliklinik hastası tedavi edildi. Isparta Şehir Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Isparta Şehir Hastanesi'nin kısa sürede tanınır hale geldiğini söyledi.

14 BİN AMELİYAT YAPILDI
Mart aylında Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle açılışı yapılan 755 yataklı hastane, Isparta ve ilçeleri dışında Burdur, Afyonkarahisar, Denizli, Uşak'tan gelen hastalara da hizmet veriyor. Başhekim Saçkan, "Bu özelliğinden dolayı bölgede sağlık merkezi olma yolundayız. Mart 2017'de açılan hastanemiz şu ana kadar yaklaşık 300 bin poliklinik hastasına baktı. Yine 14 bin civarında da ameliyatın gerçekleştiğini görüyoruz bu hastanede. Bu gerçekleşen ameliyatların çoğu Isparta başta olmak üzere çevre illerden gelen hastalardan da oluşmaktadır" dedi. Isparta Şehir Hastanesi'nin ileri teknolojinin yanı sıra konforunun da çok iyi olduğunu dile getiren Saçkan, "Önceliğimiz hastalarımıza mahcup olmamamız ve onlara konfor, teknoloji ve tıbbi yönden en güzel hedeflediğimiz tedaviyi verebilmektir. Bu amaçla yaptığımız çalışmalar verim alıyor. 12 Ağustos'ta Sayın Cumhurbaşkanımız da hastanemizde incelemelerde bulundu, hastalarımızı ziyaret etti. Açılan yeni birimlerimizi gördü ve memnuniyetlerini ifade ettiler. Biz hastalarımıza karşı mahcup olmadığımız için mutlu olduk, amacımız hem konforda hem teknolojik hem de tıbbi yönden bu aşamaları geliştirerek devam etmek, mükemmeli yakalamak olacaktır. Bu çalışmalar devam edecektir" diye konuştu.

7/24 EVDE SAĞLIK HİZMETİ
Isparta Şehir Hastanesi'nin verdiği evde sağlık hizmetine de bölge halkı büyük ilgi gösteriyor. Başhekim Saçkan, "Hastaneye gelemeyecek derecede kanser hastası, burundan ve mideden beslenen ve yardıma muhtaç olan hastalar evde sağlık hizmeti alabiliyor. 3 bin 296 hastaya evde sağlık hizmeti verdik. Ağustos itibariyle bin 296 hasta ziyaret edildi. Eylülde sadece 224 hasta yeni kayıt olup, sadece bu ayda 772 hasta ziyaret edildi. Ayda ortalama hastalar üç kez ziyaret ediliyor" ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN