Tur faciayla bitti

Adrasan’da tekne turu yapmak isteyenleri taşıyan tur midibüsü uçuruma yuvarlandı. 5 kişi öldü, 26 kişi yaralandı. Tur facialarına bir yenisi daha eklendi

Tur faciayla bitti
Antalya'nın Kumluca ilçesi yakınlarında, içinde şoförle birlikte 31 kişinin bulunduğu tur midibüsü uçuruma yuvarlandı. Kazada 5 yolcu hayatını kaybetti, 26 kişi de yaralandı. Antalya'da sıkça meydana gelen ve bir türlü önlemi alınamayan tur kazalarına bir yenisinin daha eklendiği facia, dün saat 11.00 sıralarında Adrasan Mahallesi'ne bağlı Tekke Deresi mevkisi yakınlarında meydana geldi.

KAZADA 5 KİŞİ CAN VERDİ
Sabah saatlerinde bir turizm firmasına ait 07 LTK 61 plakalı midibüs Manavgat'tan, Kumluca'nın Adrasan Mahallesi'ne tekne turuna katılmak üzere yola çıktı. Midibüs, 50 metrelik uçurumdan aşağıya yuvarlandı. Kazayı gören vatandaşlar durumu hemen polis, jandarma, 112 sağlık ekibine haber verdi. Durumu ağır olan bir yolcu kaza yerine gelen helikopterle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Şoförle birlikte 31 kişinin olduğu midibüsteki yolculardan 26'sı yaralanırken, 2'si olay yerinde, 3'ü de hastanede olmak üzere 5 kişi hayatını kaybetti. Kazada hayatını kaybedenlerden birinin turu organize eden Ali Çetin olduğu belirlendi. Yolculardan Ali Özdemir ve Mehmet Fıçı'dan sonra, helikopterle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Hasan Yorulmaz da kurtarılamadı. Ölen beşinci yolcunun Gülsün Çekiç olduğu açıklandı.

BİR TÜRLÜ ÖNLEM ALINAMADI
14 Mayıs'ta Muğla'nın Marmaris ilçesinde meydana gelen kazada 24 kişi hayatını kaybetmişti. Bu kaza önlemlerin artmasını sağladı ama çözüm olmadı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, taşımacılıkta korsan turların önüne geçebilmek için düğmeye bastığı gün, Antalya'da havalimanından Kemer'e turist taşıyan midibüs devrilmiş, 2'si çocuk 6 turist yaralanmıştı. 7 Haziran'da trafik kazalarını önlemek ve tedbirler almak amacıyla Antalya Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıya binlerce turizm şoföründen hiç birinin katılmaması da uzun süre gündemde kalmıştı.
BİZE ULAŞIN