Müzeler tek çatı altında

Antalya Kent Müzesi Projesi kapsamında eski Büyükşehir Belediyesi hizmet alanındaki yapıların yıkımına başlandı. Alan Karaalioğlu Parkı’yla bütünleştirilecek

Müzeler tek çatı altında
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin Kent Müzesi çalışmaları hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi'nin Karaalioğlu Parkı içindeki eski hizmet birimleri olarak kullanılan prefabrik yapıların yıkımına başlandı. Proje tamamlandığında Büyükşehir Belediyesi eski hizmet alanı Karaalioğlu Parkı'na dahil edilecek. Söz konusu alan içindeki tarihi belediye başkanlık binası, fen işleri ve çevre sağlığı binaları kültür sembolü olarak korunacak. Bu yapılar Atatürk Spor Salonu ile birlikte müze ve sergi salonu işlevi görecek.

AĞAÇLAR KORUNACAK
Büyükşehir Belediyesi eski hizmet birimlerinin bulunduğu 42 bin 300 metrekarelik alan içindeki tüm prefabrik yapılarda yıkımlar sürerken, mevcut ağaçların tümü korunuyor. Müze, sadece sürekli ve geçici sergileriyle değil, yayınları, konferansları, konserleri, kursları, gezileri, yörenin halk sanatı ürünleri ve başlıca tarihi eserlerinin replikalarının yer alacağı mağazalarıyla da zengin bir yelpaze sunacak.
BİZE ULAŞIN