Gazilerin özel günü

Gazilerin özel günü
Antalya'da Gaziler Günü kutlandı. Vali Münir Karaloğlu, Garnizon Komutanı Albay Tahir Savran, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şube Başkanı emekli albay Zeynep Abidin Sezer'in katıldığı törende, gaziler, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş yer aldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi çalışanları gazilere karanfil dağıttı.

VAZGEÇİLMEZ SEVDAMIZ
Kıbrıs Gazisi Recep Atış'ın, 'Her şey Vatan İçin' şiirini okumasının ardından. Muharip Gaziler Derneği Antalya Şube Başkanı Zeynel Abidin Sezer, vatan sevgisinin sembolünün Gaziler Günü olduğunu belirterek, "Türkiye bizim vatanımız, canımız vazgeçilmez sevdamızdır. Türk milletinin gönlünü imansız, kulağını ezansız, gözünü bayraksız, bedenini vatansız bırakmamak için verdiği mücadelede her zaman milletiyle gururlu, devletiyle onurludur" dedi.

KORE GAZİSİ'NİN MADALYASINI EŞİ ALDI
ISPARTA'DAKİ Gaziler Günü etkinliklerinde ise duygulu anlar yaşandı. Isparta Valisi Şehmus Günaydın, 28 yıl önce vefat eden Kore gazisi Himmet Gelir'in madalyasını eşi Ayşe Geder'e takdim etti.
BİZE ULAŞIN