Herkes spor yapacak

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’ya yeni bir spor tesisi kazandırıyor. Sedir Mahallesi Spor Kompleksi’nin temeli, Cuma günü atılıyor

Herkes spor yapacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin spor yaşamına büyük katkı sağlayacak önemli projeyi daha Antalyalılara kazandırmak için kolları sıvadı. Her yaştan Antalyalının modern ve profesyonel imkanlarla spor yapabileceği Sedir Mahallesi Spor Kompleksi'nin temeli 22 Eylül Cuma günü saat 17.00'de düzenlenecek törenle atılacak. 15 bin 462 metrekarelik inşaat alanına sahip dev spor kompleksi 20 milyon TL'ye mal olacak. Proje, spor salonu, çocuk kulübü ve günübirlik tesis olmak üzere 3 bölümden oluşacak. Modern mimarisi ve eksiksiz donanımıyla Antalya'da amatör sporun gelişimine ve sporcuların yetişmesine destek olacak tesiste, tüm detaylar düşünüldü. 3 katlı tesisin bodrum katında 2 adet güreş antrenman salonu, soyunma odaları, eğitmen odası, teknik oda ve otopark yer alacak.

TESİS 3 KATLI OLACAK
Zeminde 450 kişilik kapalı basketbol salonu, 3 minderli güreş salonu, fuaye alanı, toplantı odası, fitness salonu, restoran, kafeterya, süs havuzları ve yürüyüş yolu, 240 metrelik koşu parkuru, 2 sınıflıyemekhaneli çocuk kulübü, çocuk oyun alanı, açık spor alanı, açık otopark, antrenör, hakem, uyku ve dinlenme odaları bulunacak. Tesisin birinci katında ise fuaye alanı, toplantı odası, günübirlik tesis konaklama odaları olacak.
BİZE ULAŞIN