Özel misafirler geliyor

İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘Biz Anadoluyuz’ projesi kapsamında Şırnak ve Bitlisli 2 bin 750 çocuk öğretmenleri ile birlikte Antalya’daki otellerde ağırlanacak

Özel misafirler geliyor
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 'Biz Anadoluyuz' projesiyle Şırnak ve Bitlis'ten 2 bin 750 öğrenciyi Antalya'da misafir edeceklerini belirtti. İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın uhdesinde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş ve altı 50 bin katılımcının ülkenin farklı şehirlerini ziyaret etmelerini sağlayacak 'Biz Anadoluyuz Projesi' start alıyor. Proje çerçevesinde, valilikte düzenlenen Antalya İl Yürütme Kurulu Toplantısı'nda konuşan Vali Karaloğlu, Ekim ayından itibaren Antalya'ya getirilecek çocukları denizle buluşturup kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdirmeyi planladıklarını belirtti.

ÖĞRETMENLERİ DE GELECEK
Karaloğlu, "Proje kapsamında Antalya olarak Şırnak'tan bin 250, Bitlis'ten bin 500 olmak üzere 2 bin 750 çocuğumuzu kentimizde ağırlayacağız. Öğretmenler ve diğer misafirlerle bu sayı 3 bini bulur. Çocuklarımızın ilgisini çeken spor, sanat, deniz benzeri mekanları gezdirip, hem çocukların bulunduğu ortamdan uzaklaştırmak hem de terörle yapılan büyük silahlı mücadelenin bu silahsız kısmında toplumda eğer bölgeler arası bir ön yargı varsa, ön yargıları giderip çözüme katkıda bulunması için bu projeyi yapacağız" dedi. Vali Karaloğlu, projenin terörle mücadelenin sivil boyutu kapsamında değerlendirilebileceğini, bu anlamda önemli olduğunu vurguladı. Karaloğlu, Antalya'ya 15 hafta boyunca Şırnak ve Bitlis'ten gelecek misafirleri, 200'er kişilik kafilelerle 2 gün 3 gece ağırlamayı planladıklarını sözlerine ekledi. Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bazı kamu kurumları, sivil toplum ve medya kuruluşları temsilcileri katıldı. Kafilelerin konaklama ihtiyacının Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğince (AKTOB) karşılanacağı, ulaşım ile gezi programını ise Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin üstleneceği belirtildi.
BİZE ULAŞIN