Atına saldıran köpeği öldürdü

Antalya’da Süleyman Artan, atına saldıran köpeğin üzerinden arabayla geçip öldürdü. Köpeğin sahibi ise silah kullanıldığını iddia etti

Atına saldıran köpeği öldürdü
ANTALYA'DA fırıncı Süleyman Artan, atına saldıran Pitbull cinsi köpeğin üzerinden otomobille geçti. Ölen köpeğin sahibi Akif Vural hayvana aynı zamanda ateş edildiğini belirtirken, Artan ise korkutma amaçlı havaya ateş ettiğini ileri sürdü. Olay, Konyaaltı ilçesi Atatürk Caddesi üzerinde meydana geldi. Çiftçilik yapan Akif Vural'ın bahçesinde bağlı 1 yaşındaki 'Alex' adlı Pitbull cinsi köpek, ipinden kurtulunca iddiaya göre yoldan atıyla geçen Arif Bayar'a saldırdı. Atın göğüs bölgesinden parça kopartan köpek, çeşitli yerlerinden ısırıp yaraladı. Arif Bayar'ın yardımına, patronu ve atın sahibi Süleyman Artan yetişti. Artan, iddiaya göre tabancayla yaraladığı köpeğin üzerinden otomobille geçip öldürdü.

AİLEMİ KORUDUM
Fırıncı Süleyman Artan, köpeği isteyerek öldürmediğini belirterek, "Yanımda çalışan Arif Bayar, bana ait 4 yaşındaki Tolgalı adlı ata biniyordu. Bağırıp yardım istemeye başlayınca atımın boynunda sallanan pitbull cinsi köpek olduğunu fark ettim. Korkup kaçması için ruhsatlı tüfeğimle havaya ateş ettim. Üzerine sandalyeyle vurduk. Bu kez çocuklara doğru koşmaya başladı. Ben de ikinci kez havaya ateş ettim. Köpek bırakıp kaçmaya başladı. Bunun üzerine otomobile binip çarptım. Amacım bir baba olarak ailemi korumaktı. Köpeğin ölmesine üzüldüm" dedi. Artan, köpeğin sahibinden şikayetçi olduğunu da belirtti.

EVLADIMI KAYBETMİŞ GİBİYİM
Akif Vural ise yavruyken aldığı pitbull cinsi köpeğin çok acı bir şekilde öldürüldüğünü belirterek, çocuğunu kaybetmiş kadar üzüldüğünü kaydetti. Vural, "Köpeğim bahçemde etrafı telle kapalı bir alanda duruyordu. Boynundaki halatı koparıp kaçmış. Bu sırada yoldan geçen ata saldırmış. Süleyman Artan tarafından önce iki yerinden vurulmuş, daha sonra üzerinden otomobille geçip öldürülmüş. Ölen de hayvan yaralanan da. Nasıl bir vicdansızlık önce vurup sonra üstünden geçiyorsun" dedi.
BİZE ULAŞIN