Hasta yakınlarına müjde

Hastanelerde şifa arayanların refakatçilerine, 5 yıldızlı otel konforu sunacak olan Hasta Yakınları Konukevi’nin temeli, Kepez’de atıldı

Hasta yakınlarına müjde
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hasta Yakınları Konukevi'nin temelini attı. Ahatlı Mahallesi'ndeki hizmet binasında, 30 oda, bahçe, 3 adet asansör ve restoran yer alacak. Kent merkezi dışından gelenlerin 15 gün süreyle kahvaltı ve akşam yemeği dahil ücretsiz olarak yararlanabileceği konukevi, aynı anda 80 kişiye hizmet verebilecek. Hastane bahçesinde yaşamak zorunda olanlara hızlı bir konaklama yeri kazandırmak amacıyla, Kültür Mahallesi'nde bir bina kiralama yoluna gittiklerini anlatan Tütüncü, "Bu bina 32 yataklı ve 7 yıldır hizmet veriyor. Hasta yakınlarını 15 gün süreyle kahvaltı ve akşam yemeği ücretsiz olarak misafir ediyoruz. Buraya yaptığımız ziyaretlerimizde ne kadar güzel bir iş yaptığımızı gördük" dedi. Belediyenin sağlıkla ilgili yatırımlarının da olduğu gibi bu hizmetin de devamlılığını sağlamak yönünde bir iradeyi ortaya koyması gerektiğini belirten Tütüncü, "Yeni bina 365 gün sonra tamamlanacak" dedi.

KREŞ VE STK MERKEZİ
Bölgede internetten doğalgaza kadar altyapıyı yenilediklerini belirten Tütüncü, "Komşu mahalleler Kültür ve Yenidoğan'da da yaptığımız hizmetlerle bu bölgenin değeri kat be kat arttı. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi bölgeye cazibe kattı. Şimdi de hasta yakınları konukevimizin bir tarafına belediyemin üçüncü şubesini, diğer tarafına da Neşet Ertaş ismiyle sivil toplu kuruluşlarımızın koordinasyon ve proje merkezi binası kazandırıyoruz" diyerek, yeni hizmetleri müjdeledi.
BİZE ULAŞIN