Öğrencilerin hayalindeki okul bahçesi

Korkuteli Cumhuriyet Ortaokulu'nda yürütülen 'Hayalimdeki Okul Bahçesi' projesi kapsamında öğrencilerin yaptığı resimler sergilendi.

Öğrencilerin hayalindeki okul bahçesi

Okul bahçesindeki serginin açılışı Okul Müdürü Eyüp Sarıcalar, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla yapıldı. Öğrencilerin yaptığı 32 resmin bulunduğu sergi öğrencilerden ilgi gördü. Okul Müdürü Eyüp Sarıcalar, projenin, öğrencilerin okul yönetimine katkı sağlaması, kendi yaşadıkları çevredeki sorunları fark edip çözüm üretmeleri, çevreye karşı sorumluluk duygusunu geliştirmeleri ve sanatsal yönlerini ön plana çıkaracak çalışmalarda bulunmalarını amaçladığını kaydetti.

Ünlü ressam Vincent Van Gogh'un 'Önce resmimi hayal ederim sonra da hayalimi resmederim' sözünden yola çıkarak öğrencilerin hayalindeki okul bahçesini resme aktarmalarını istediklerini kaydeden Sarıcalar, "Biz de okul bahçelerimizi gerçekleştirilmiş en güzel hayaller olarak yenileyeceğiz. Proje sonunda okul bahçemizde öğrencilerimizin hayalleri doğrultusunda değişiklikler ve yenilikler yapacağız. Projeyi yürüten öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yarışmaya ve sergiye katılan öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN