2’nci Sakızoğlu vakası

Antalya’da 495 kişinin mağdur olduğu müteahhit Ahmet Sakızoğlu skandalının ardından bu kez de 19 kişinin şikayetçi olduğu kardeş Osman Sakızoğlu hakkında yakalama kararı verildi

2’nci Sakızoğlu vakası
Antalya'da 31 Mayıs 2013 tarihinde patlak veren ve 495 kişinin mağdur olduğu Ahmet Sakızoğlu vurgununun ardından bu kez kardeşi Osman Sakızoğlu için yakalama kararı çıkarıldı.

YENİ MAĞDURLAR ÇIKTI
Ahmet Sakızoğlu skandalının ardından 19 kişi bu kez kardeşi 'Osman Sakızoğlu mağdurları' olarak savcılığa başvurdu. 19 kişi, müteahhit Osman Sakızoğlu ve adamları tarafından dolandırıldıklarını iddia ederek Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık iddianamesinin ardından Osman Sakızoğlu ve adamları hakkında dolandırıcılık iddiası ile Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

MAKETTEN EV ALDILAR
Mahkemede mağdurlar 2012 yılında müteahhit Osman Sakızoğlu'nun maketten beğendikleri evleri almak için 30 ile 100 bin lira arası para yatırdıklarını ve en geç 1 yıl sonra 2013 yılında evlerin tapularının kendilerine teslim sözü verilmesine rağmen ortada ne ev ne de muhatap olduğunu kaydettiler. Osman Sakızoğlu'nun avukatı ise müvekkiline yönelik suçlamaları kabul etmedi.

YAKALANIP TUTUKLANACAK
Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi duruşmalara katılmayan Osman Sakızoğlu'nun adresinin belirsizliği de gözetilerek hakkında yakalama kararı verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi. Mahkemenin yakalama kararının ardından mağdurlar derin bir oh çekti. Paralarını kaptıran aileler yaşadıkları mağduriyetin ardından sosyal medyada 'Osman Sakızoğlu Mağdurları' adında grup kurdu. Bu grup üzerinden birbirleri ile dayanışma sergileyen mağdurlar, "Evden vazgeçtik. Paramızı kurtarmak için çalışıyoruz" diyerek isyanlarını gündeme getirdi.
BİZE ULAŞIN