Eğitim ve denetim şart

Güvenli Okul ile Servis Güvenliği ve İletişim Eğitimi’nde servis şoförlerinin eğitim ve denetimine dikkat çekildi

Eğitim ve denetim şart
CSG City Security Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk, Uğur Okulları'nın Antalya Muratpaşa Kampüsü'nde servis şoförlerine yönelik, 'Güvenli Okul ve Servis Güvenliği ve İletişim Eğitimi' konulu konferans verdi. Türkiye'de okul güvenliğini olumsuz etkileyen birçok sorun olduğunu belirten Öztürk, bunların başında vandalizm, şiddet, akran ve siber akran zorbalığı, okul kavgaları, uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığı, okul terki ve kaçamağı, okul çeteleri ve okul kazalarının en çok dikkat çeken sorunların başında geldiğini kaydetti.

GÜVENLİ ADIM ATILMALI
Öztürk, şoförlerin davranışlarının öğrencileri olumsuz etkilediğini belirterek "Öğrenciler güvensiz servisten ve sürücülerin riskli davranışlarından etkileniyor. Güvenlik açısından servis kazalarının incelenmesi ve önlemler alınması gerekiyor" dedi.

KONTROL İLE AŞILIR
Öğrenci taşıyan servislerin denetlenmesine de dikkat çeken Osman Öztürk servislerde yaşanan olumsuzlukların eğitim ve denetimle aşılacağını da kaydederek, "Araçların, güvenli donanıma sahip, ilgili yönetmelikte belirtilen standartlara uygun, uydu takip sistemi bulunan, telsiz ve telefonla iletişimin sağlandığı, emniyet kemerlerinin oldu- ğu, bakımlarının tam olduğu, kör noktalar için kameraların bulunduğu ve araç taşıma sınırı üzerinde öğrenci taşınmadığı araçlar olmalı" dedi.
BİZE ULAŞIN