Halil yatağa mahkum kaldı

Konservatuvardan iyi bir müzisyen olarak mezun olmayı hayal eden Halil Özçelik 5 yıldır yatağa bağımlı halde yaşıyor. Halil’in hastalığı tam teşhis edilemiyor

Halil yatağa mahkum kaldı
Antalya'da oturan 26 yaşındaki Halil Özçelik, müzik aşkıyla girdiği konservatuvardan hastalığı nedeniyle kopmak zorunda kaldı. Gülsüm ve İbrahim Özçelik çiftinin oğlu Halil, 5 yıl önce İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları Bölümü'ne dereceyle girdi. Önce görme kaybı yaşayan Öztürk, ardından istemsiz vücut hareketleri ve konuşmada güçlük yaşamaya başladı. Özçelik'e Behçet hastalığı teşhisi konuldu. Birkaç hastanede daha muayene edilen Özçelik için bu kez SSPE (Subakut Sklerozan Panensefalit/ kızamık mikrobunun yol açtığı bir beyin hastalığı) hastalığı teşhisi konuldu.

YATAĞA MAHKUM OLDU
Anne Gülsüm Özçelik, "5 yıldır gözlerimizin önünde yatıyor. 3 yıl boyunca bağırıp ağladı ancak şimdilerde sadece uyuyor. Doktorlar 'Behçet'e de şeklen benziyor, SSPE'ye de şeklen benziyor' dedi. Biz de teşhis konulsun ona göre tedavisini yapalım" dedi.
BİZE ULAŞIN