Kadın çiftçilerde final 7 Ekim’de

Kadın çiftçilerde final 7 Ekim’de

Bakanlık tarafından 15 yıldır düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması, son iki yıldır Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşiyor

  • Akdeniz
  • Pazartesi 03.10.2017
GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 15 yıldır düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması, son iki yıldır Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle gerçekleşiyor. 19 ilçede birinciler belirlendi. İl finali 7 Ekim'de gerçekleşecek. İl birincisine 15 bin, ikincisine 10 bin ve üçüncüsüne 7 bin 500 lira para ödülü verilecek.

TÜRKİYE'Yİ GEZECEKLER
Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Özen, amaçlarının kadın çiftçilerini yarıştırmak değil, kadınların böyle bir sosyal aktivite içine girmeleri olduğunu anlattı. Özen, kadın çiftçilere yönelik Toprağın Sultanları projesi hakkında da bilgi verdi. Özen şöyle konuştu: "Seranın içinde çalışan, çobanlık yapan kadın çiftçilerimizin büyük bölümü kendi köylerinin dışına çıkmıyor. Toprağın Sultanları sloganıyla, 19 ilçede kadınlarımıza gezi projesi düzenliyoruz. Her ay bir ilçeden hiç köyünün, ilçesinin dışına çıkmamış 19 kadınımıza Antalya'yı ve komşu illeri gezdiriyoruz. Şimdiye kadar Ankara ve Denizli'ye ve Gazipaşa Nar Festivali'ne gezi düzenledik."
BİZE ULAŞIN