Rus turistte rekorları kırdık

Antalya Valisi Karaloğlu, Rus turizminde en iyi dönemin yaşandığı 2014’ün bu yıl 9 ay içinde geçildiğini açıkladı

Rus turistte rekorları kırdık
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Aleksey Erhov'un ziyaretinde, bu yıl Rus turist sayısında rekor kırıldığını söyledi. Ankara büyükelçiliği görevinin ardından ilk ziyaretini Antalya'ya gerçekleştirdiğini belirten Aleksey Erhov, eski dostu olan Vali Karaloğlu'nu ziyaretten çok memnun olduğunu söyledi.

2014 YILINI SADECE 9 AYDA GEÇTİK
Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin belki de tarihinin en iyi dönemini yaşadığını anlatan Vali Münir Karaloğlu, hem siyasi hem de ticari ve ekonomik ilişkilerin son derece üst düzeyde ve iki ülke lideri öncülüğünde çok iyi devam etiğini kaydetti. Karaloğlu, "Herhalde Antalya Rusya vatandaşlarının Rusya dışındaki en çok ziyaret ettikleri vilayettir. Bu sene bir rekor kırdık. 2014 yılının tamamında 3 milyon 307 bin Rus Antalya'ya seyahat etmiş. 30 Eylül itibariyle Antalya'ya seyahat eden Rus sayısı 3 milyon 376 bin oldu. Bu da bütün zamanların rekoru anlamına geliyor" dedi.

DOMATES YASAĞI İÇİN TARİH YOK
Ziyarette Rusya'nın yasak uygulaması devam eden domates ithalatı da gündeme geldi. Rus Büyükelçi Türkiye'den domates ithalatının ne zaman başlatılacağına yönelik bir tarih vermedi.
BİZE ULAŞIN