Akdeniz Elektrik dostlara can oldu

CK Akdeniz Elektrik, sahipsiz ve yardıma muhtaç hayvanların bakım ve tedavisi için Hayvan Hakları Federasyonu ile işbirliği yapıp 12’sini hayata döndürdü

Akdeniz Elektrik dostlara can oldu
CK Akdeniz Elektrik, toplumun hassasiyetlerine verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdi. Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında geçtiğimiz ay Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ile uzun soluklu bir işbirliğine imza atan CK Akdeniz Elektrik, 'Enerjimiz Dostlarımız İçin' sloganı ile sokak hayvanlarına yardım elini uzattı. HAYTAP'a gelen ihbarlardan hareketle Antalya, Burdur ve Isparta'da bulunan sahipsiz, yardıma muhtaç, hasta ve kötü muamele gören sokak hayvanlarının bakım ve tedavi masraflarını üstlenen CK Akdeniz Elektrik; bugüne kadar 12 sokak hayvanının yeniden hayata dönmesine destek oldu.

KAYNAK AYRILDI
Hayvanlara olan sevgisi ile bilinen CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, sosyal sorumluluk bilinci ile hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini ifade ederek, "4 Ekim'in Hayvanları Koruma Günü olarak ilan edilmesi, hayvan sevgisini toplumun her kesimine aşılamak açısından çok önemli bir gelişme. Hayvanları korumayı, daha iyi koşullarda beslenme ve barınmalarını sağlamayı insanlık görevi olarak kabul ediyoruz. Tedaviye muhtaç sokak hayvanlarının eski sağlıklarına kavuşmaları için kaynak yaratıyoruz. Tüm bakım ve tedaviler HAYTAP'ın gözetimindeki uzman veterinerlerce yapılıyor" dedi.

HAYVAN HAKLARI OYUNU
Hayvan dostu bir şirket olarak bir yandan sokak hayvanlarının tedavi ve bakım masraflarına destek olurken diğer yandan da HAYTAP'ın hayvan haklarını anlatan tiyatro oyununun bölgede sahnelenmesi için çalıştıklarını anlatan Değerli, "Eğitim Projesi kapsamında sahnelenen tiyatro oyununda yunus parklarından sirklere, pet shoplardan deney gerçeğine kadar hayvan hakları ihlalleri çocukların dilinden çocuklara anlatılıyor. Önümüzdeki günlerde bu oyunun bölgemizde de sahnelenmesini sağlayacağız. Amacımız hayvan hakları konusunda bir farkındalık yaratmak" ifadelerini kullandı.

TARİFELİ DESTEK
CK Akdeniz Elektrik olarak havyan sevgisini toplumun her kesiminde yaygınlaştırmayı hedeflediklerini kaydeden Değerli, "Eğitimi destekleyen, çevreye ve hayvanlara karşı duyarlı bir şirket olma misyonuyla hareket ediyoruz. Projemize ek olarak 'Enerjim Eğitiyor' tarifemizle çocuklarımızın eğitimine destek oluyor, 'Enerjim Organik' tarifemizle de çevreye duyarlı müşterilerimiz adına fidan dikiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN