Oyuncakları sevdik

Kepez Belediyesi tarafından Dokumapark bünyesinde açılan Anadolu Oyuncak Müzesi’ni 3 günde 15 bin kişi ziyaret etti

Oyuncakları sevdik
Antalya'nın Kepez ilçesinde bulunan Dokumapark'ta geçen cuma günü hizmete açılan Anadolu Oyuncak Müzesi ziyaretçilerini ağırlıyor. 15 Ekim'e kadar ücretsiz ziyaret edilecek müze, ilk 3 günde 15 bin kişi tarafından gezildi. Açılışından itibaren yoğun ilgi gören müzeyi çocuklarıyla gezmek isteyenler uzun kuyruklar oluşturuyor. Görevliler içerideki yoğunluğa göre ziyaretçileri alıyor.

ANTALYASPOR İLE BAŞLIYOR
Yaklaşık 8 bin objenin sergilendiği müze Antalyaspor köşesiyle başlıyor. Sınıf, ahşap oyuncaklar, deniz, arabalar, istasyon, Anadolu geleneksel oyuncakları, esnaf sokağı, masal odası, Kaleiçi sokağı, peluş oyuncaklar, yap-boz odası, Anadolu oyuncak tarihi gibi temalı salonlar ziyaretçileri karşılıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de müzeyi ziyaret ederek ziyaretçilerle sohbet etti, görüşlerini sordu.

HAFTANIN 6 GÜNÜ AÇIK
Pazartesi günü kapalı olan müze, diğer günler 10.00 ile 19.00 saatleri arasında açık. Müzenin giriş ücreti öğrenciler için 3 lira, tam ise 5 lira olarak belirlendi. Müze için, Dokuma Fabrikası'nın kreşi olarak hizmet veren 4 bin metrekarelik binada 750 metrekare teşhir alanı oluşturuldu. Müzedeki 15 salonda 15 temada sergi yer alıyor. Ayrıca koridorlarında farklı temalarda 10 vitrin de bulunuyor.
BİZE ULAŞIN