Polisim dedi hayallerimi çaldı

Antalya’da yaşayan Rus Evgeniia Dtysheva, kendisini polis olarak tanıtan sevgilisi T.A’nın 100 bin dolarını alıp kaybolduğunu iddia etti. Şikayetçi olan Rus kadın gerçekleri öğrenince şok yaşadı

Polisim dedi hayallerimi çaldı
Antalya'da filmleri aratmayacak bir evlilik oyunu ortaya çıktı. Rus vatandaşı Evgeniia Dtysheva, kendisini 'polis' ve 'Ömer Demir' olarak tanıdığı bir çocuğunun babası T.A'dan polise giderek şikayetçi oldu. Sevgilisinin 100 bin dolarını alıp kayıplara karıştığını söyleyen Dtysheva, dolandırdığını iddia etti.

PARALARI ALIP GİTTİ
Dtysheva, T.A. ile iki yıl önce Liman Mahallesi'nde bir sitenin spor salonunda tanışıp evlenme kararı aldıklarını ve bu sırada bir çocukları olduğunu anlattı. Rus Dtysheva, "Evlilik için evraklarımı getirmek amacıyla Rusya'ya gittim ve eski eşimden olan oğlumla döndüm. Eski eşim çocuğumuzun burada yaşamasına karşı çıktığı için Antalya'ya geldi, adını hep Ömer Demir olarak bildiğim T.A. da onu dövdü. Eski eşim, hakkımda dava açınca, T.A, 'Tüm mallarına tedbir koyduracak, her şeyi satman gerekiyor' dedi. Daireme apar topar alıcı buldu. Bir cip ve 80 veya 100 bin dolar karşılığında sattık. 'Senin hesaplarına haciz gelebilir, o yüzden bu para benim hesabımda dursun' diyerek, parayı benden aldı" dedi.

POLİS OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Ömer Demir olarak tanıdığı kişinin kendisini polis olarak tanıttığını belirten Dtysheva, "Polis telsizi kullanıyordu. Silahı da vardı. Bazen resmi polis aracı, bazen motosikletli yunus timleri eve bırakıyordu. Hatta bana sivil olarak çalıştığını söyledi. Evlilik işlemleri yaptıracağını söyleyince kendisine güvenip getirdiği evrakları imzaladım. Bu sırada evin satışından kalan paranın 35 bin dolarıyla arazi satın alıp tapusunu üzerime yaptı. Diğer paranın bankada olduğunu söyledi. 18 Temmuz'da kasıtlı olarak kavga çıkarıp evden ayrıldı. Tabletimi, Rusya'dan aldığımı cep telefonumu, 4 pırlanta taşlı altın yüzüğümü, 3 altın küpemi, 3 zincir şeklinde altın kolyemi ve üzerinde değerli taşlar olan 2 alyansımı yerinde bulamadım. Bunun üzerine Ömer'i yani T.A'yı telefonla aradım ama sürekli kapalıydı. Halen de kendisine ulaşamıyorum" diye konuştu. T.A'nın bütün fotoğraflarının polis kıyafetyle olması ise dikkat çekti.

HER ŞEYİ YALAN ÇIKTI
Yaptığı araştırmalar sonucu Ömer'in polis olmadığını öğrendiğini sözlerine ekleyen Evgeniia Dtysheva, "Evli olmadığımızı, evlilik için hiçbir müracaatın yapılmadığını, tapudan da üzerime hiçbir taşınmaz olmadığını, bana gösterdiği tapunun sahte olduğunu öğrendim. Tapu belgesini de yanında götürmüş. Başka kadınlarla ilişkisi olduğunu ve onlardan da birer erkek çocuğu olduğunu öğrendim. Söylediği her şey yalanmış" diyerek yaşadığı şoku bu ifadelerle anlattı.

EVİME POLİSLE BİRLİKTE GELDİ
Ömer olarak bildiği çocuğunun babası ile yaşadığı dönemde Mustafa isimli bir trafik polisinin evlerine misafir olarak geldiğini ileri süren Dtysheva, "Ben onu Ömer'in polis arkadaşı olarak biliyorum. Ömer'i arada sırada işe giderken alıp bırakıyordu. Bana Ömer'in polis olmadığından hiç söz etmedi. Ömer'e ulaşamayınca Mustafa'yı aradım. Bana onun adının Ömer olmadığını, kendisinin de onu aradığını hattı borcu olduğunu söyledi. Mustafa'ya 'Birlikte çalışmıyor muydunuz, o da polis' dediğimde bana 'Hayır, polis değil' dedi. Gerçek adının ne olduğunu bana söylemedi. Şimdi ortada kaldım. Çocuğumun babası gerçek adı T.A. olan şahsın bulunmasını istiyorum" ifadelerini kullandı. Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi tarafından yapılan ilk incelemede kendisini Ömer Demir olarak tanıtan T.A'nın polis olmadığı belirlendi ve yakalanması için çalışmalara başlandığı bildirildi.
BİZE ULAŞIN