Çocuklara özel seans

21 Ekim’de bu yıl 54’üncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Antalya Film Festivali’nde 3 bin çocuk sinema ile buluşacak. Film seanslarına binlerce çocuk otobüslerle taşınacak

Çocuklara özel seans
Antalya'da 21-27 Ekim tarihleri arasında 54'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Antalya Film Festivali bu yıl bir ilke imza atacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi, çocukları sinemayla buluşturacak. İl genelinde belirlenecek 3 bin öğrenci, Antalya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek film gösterimlerine katılacak.

VİZYONLARI GELİŞECEK
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, festivale bu yıl 'Çocuklar İçin Sinema' bölümünün ilave edildiğini açıkladı. Festivalin Ana Medya Sponsoru SABAH gazetesi yönetimi ile İstanbul'da bir araya gelen Başkan Türel, festivalin çocuklarla ilgili bölümünde Antalya'nın çocuklarını ve gençlerini hedef aldığını anlattı. Türel, "Dünya sineması örnekleriyle çocukların vizyonlarını geliştirmeye, sanat ve sinema ile sıkı bağlar kurmalarına yönelik atölye ve sohbetler de bu bölümde yer alacak" dedi.

SÜRPRİZ KONUKLAR VAR
Çocuklara film izlettirmenin yanı sıra atölyeler ve sürpriz konuklarla sohbetlerin de yer alacağını aktaran Türel, proje ile kırsal bölgelerden de öğrencilerin festivale katılımını sağlayacaklarını ifade etti. Başkan Menderes Türel, çocukların, dünya sineması örnekleriyle vizyonlarını geliştirmeyi, sanat ve sinema arasında sıkı bağlar kurmasına vesile olmayı hedeflediklerini vurguladı.

ÇOCUKLAR İÇİN
Büyükşehir Belediyesi ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalayacaklarını belirten Başkan Türel, "Çocuklar, Büyükşehir Belediyesi tarafından ulaşımları sağlanacak ve sinemanın büyüsüyle tanıştırılacak. Proje için çocuk filmlerinden oluşan bir seçki belirledik. Filmlerin büyük çoğunluğu İngilizce. Bu filmler ile çocukların yabancı dil gelişimine katkı sağlayacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

İŞTE O FİLMLER
Dağda Mucize, Uzaya Yolculuk, Küçük Umut Limanı, Geçmişimi Ararken, 93 Yazı, Bağlılık, Göz Hizasında, Doru ve Niilas'ın Öyküsü.
BİZE ULAŞIN