Vali de kazandı Antalya da

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 2016 yılının sonlarında turizmcilerle girdiği ‘10 milyon turisti aşarız’ iddiasını, daha 2017’nin bitmesine 3 ay kala kazandı

Vali de kazandı Antalya da
ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, 2017 turizm sezonunda 10 milyon turisti ağırlayacakları yönünde turizmcilerle girdiği iddiayı, yılın bitmesine 3 ay kala kazandı. Sıkıntılı geçen 2016 yılının ardından özellikle Rusya, Ukrayna gibi ülkeler başta olmak üzere birçok pazarda ciddi artışların yakalandığı 2017 yılı, turizm sektöründe sevinçle karşılanıyor. 2016'nın sonlarında Vali Münir Karaloğlu'nun, 2017 yılı için turizmcilerle 'Turist sayısı 10 milyonu geçer' diye iddiaya girdiği ortaya çıktı.

'CİDDİYE ALMAMIŞLARDI'
Vali Karaloğlu ile turizmciler ve sektör temsilcileri arasındaki iddia olayını ilk olarak, Akdeniz Turistik Otel İşletmeciler Birliği'nin toplantısında Vali Münir Karaloğlu gündeme getirdi. Bu toplantıda konuşan Vali Karaloğlu, 2016'nın tam ortasında Antalya'ya vali olduğunu hatırlatarak, "O zor dönemlerde sektör temsilcileriyle zaman zaman şakalaşıyorduk, bazen iddialara da girdik. O dönem 2017'de 10 milyonu bulacağımızı söyledim. Ne zaman söyledik, 2016'nın sonuna doğru rakamlar 6 milyon 200 binken. Bazıları 'Ya bu vali Antalya'ya geldi başımıza turizmci kesildi' dedi. Bugünkü rakamlarına baktığımızda 10 milyonu çok rahat geçebileceğimizi görüyoruz" demişti.

'İNŞALLAH KAYBEDERİM' DEMİŞTİM
Vali Karaloğlu'nun bu sözleri üzerine iddiaya girdiği kişilerden birinin ATSO Başkanı Davut Çetin olduğu ortaya çıktı. ATSO Başkanı, Vali Münir Karaloğlu ile girdiği iddiayı kaybettiği söyledi. Çetin, "Ben 'Maalesef 9 milyonu geçemez demiştim' ve kaybettim. O zaman da 'İnşallah ben kaybederim' demiştim. Kaybettiğim için mutlu oldum" dedi. Vali Karaloğlu'nun iddiayı kazandığı diğer isim ise ICF Airport Antalya Havalimanı yönetim kurulu üyesi Yaşar Döngel oldu. Döngel, "Görünen o ki biz 10 milyonu geçiyoruz. 10.5 milyona yaklaşıyoruz, öyle görünüyor. Vali Karaloğlu ve Başkan Menderes Türel'in önderlik ettiği tanıtım çalışmalarının bu rakamda etkisi büyük oldu" dedi.
BİZE ULAŞIN