Yeni ‘Kerbela’lar yaşanmasın

KYK’nın spor tesisleri açılışına katılan Vali Karaloğlu, “Birliğimizi güçlendirmezsek yeni Kerbela’lar yaşanır’ dedi

Yeni ‘Kerbela’lar yaşanmasın
Kredi Yurtlar Kurumu Antalya İl Müdürlüğü'nün 8. Aşure Günleri Etkinliği'ne katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Yeni Kerbela'lar yaşanmaması için birliğimizi ve beraberliğimizi korumalıyız" dedi.

BİZE DÜŞEN GÖREVLER VAR
Kredi Yurtlar Kurumu Antalya İl Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu aşure ikram töreni ve yurtta yapılan sportif tesislerin açılışı için bir araya geldiklerini hatırlatan Vali Karaloğlu, "İnsanlık tarihinde de İslam tarihinde de çok önemli olayların Muharrem ayı içerisinde bizatihi aşure gününde olduğu hususunda çeşitli rivayetler var. Ancak bunlardan en önemlisi Hz. Hüseyin ve ehlibeytten arkadaşlarının Kerbela'da şehit edilmesidir. Bir Türk, bir Müslüman olarak birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve aramızdaki muhabbeti güçlendirmezsek birileri İslam coğrafyasında her gün Kerbela'ların yaşansın diye mücadele verir. Bize düşen yeni Kerbela'ların olmaması için ne yapacağımızdır" dedi.

SPOR TESİSLERİ AÇILDI
Vali Karaloğlu ve beraberindeki protokol üyeleri aşure dağıtımının ardından yurtta yapılan sportif tesislerin açılışını gerçekleştirdi. Etkinliğe Vali Karaloğlu'nun yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, İl Müftüsü Osman Artan ve KYK İl Müdürü Mustafa Sabri Ak ile çok sayıda öğrenci katıldı.
BİZE ULAŞIN