Engelliler Macera Parkı'nda stres attı

Mersin'de Toroslar Belediyesi'nin Gençlik Merkezi, engelliler için macera parkına dönüştürüldü. Etkinliğe katılan engelliler he doyasıya hem eğlendi hem de spor yaparak heyecan ve mutluluk yaşadı.

Engelliler Macera Parkı'nda stres attı

Korukent Mahallesindeki 45 bin metrekarelik Gençlik Merkezi, bu kez engelli çocukları ve gençleri ağırladı. Toroslar Belediyesi, Tebessüm Gönüllüleri Derneği, Doğanın Çocukları Derneği ile Mersin Motosiklet Spor Kulübü'nün işbirliğiyle engellilerin sosyal hayata katılımını sağlamak amacıyla 'Macera Parkı' adı altında gerçekleştirilen etkinliğe katılan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna da katıldı. Ailelerin de katıldığı ve adeta eğlence parkuruna dönüşen gençlik merkezinde hazırlanan etkinlik, birbirinden güzel yarışmalarla renkli geçerken, engellilerin kendi aralarında yarıştığı değişik aktivitedeki yarışmalara Başkan Tuna da eşlik ederek, onların heyecanına ortak oldu. Mersin Motosiklet Spor Kulübü'nün de destek verdiği etkinlikte ilk defa motosiklete binen engelli çocukların yüzündeki mutluluk ise görülmeye değerdi.

Başkan Tuna, engellilerin önündeki engeli kaldırmanın en kısa yolunun onları anlamak ve onların mutluluğuna ortak olmaktan geçtiğine söyledi. Engellilerin yüzündeki tebessümü görmenin mutluluk verici olduğunu belirten Başkan Tuna, " Onlar için çok özel bizim için de çok güzel bir gün oldu. Engellilerimizin sosyal hayata katılımını sağlamak amacıyla kentimizdeki engelli derneklerimizle birçok program düzenliyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN