Teknoloji ile buluştular

Kepez Belediyesi’nin 23’üncü bilişim sınıfı açıldı. Öğrenciler artık internet sayesinde dünyaya açılan pencereden, teknolojinin imkanlarından faydalanarak eğitim görecek

Teknoloji ile buluştular
Antalya Kepez Belediyesi, 23'üncü bilişim sınıfını Göksu İlköğretim ve Ortaokulu'na kazandırdı. Kepez Belediyesi tarafından yeni eğitim öğretim yılının üçüncü haftasında üçüncü bilişim sınıfının açılışı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl ile birlikte 23 yeni bilişim sınıfını Kepez'e kazandıran Kepez Belediyesi 500 öğrenciyi daha teknoloji ile buluşturdu. Açılışa İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, Kepez Belediyesi Meclis Üyeleri, Göksu Mahalle Muhtarı Muhammed Akkulak ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Bugün yeni bir bilişim sınıfı daha açmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bugün açacak olduğumuz bu bilişim sınıfı ile öğrencilerimiz çok daha yakın olacaklar. Dünyadaki gelişmeleri en iyi şekilde takip edecekler ve adeta buradan dünyaya açılan bir pencereyi sizlere armağan ediyoruz" dedi.

SIRADA KODLAMA VAR
Sınıflarda verilecek olan kodlama eğitiminin de müjdesini veren Tütüncü, "Şimdi yeni bir adım daha atarak, öğrencilerimiz için kodlama eğitimine başlıyoruz. Okullara kazandırdığımız bu 23 bilişim sınıfı, ileri teknoloji ile hayal gücünüzü zenginleştirecek ve bu ürünleri ortaya koyduğunuz eserlere dönüştüreceksiniz. Dünyanın çocukları nasıl eğitim görüyorlarsa, biz istiyoruz ki Kepez'in çocukları da o imkanlarda eğitim görsünler" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN