Büyük değişime ilk adım

Büyük değişime ilk adım

  • Akdeniz
  • Salı 11.10.2017
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Ali Çetinkaya Caddesi'ni 'Güneş Doğudan Yükseliyor' sloganı ile tanıtılan Doğu Garajı Projesi kapsamında yeniden düzenleyecek. Ali Çetinkaya Caddesi'nde, Büyükşehir Belediyesi'nin başlatacağı büyük değişim için ilk adım Meydan Kavşağı'ndaki düzenleme ve peyzaj çalışmaları ile başladı.

DÜNYADA BİR İLK OLACAK
Proje ile Ali Çetinkaya, dünyanın ilk müze konseptli caddesi haline getirilecek ve görsel güzellik katan bina cepheleri, modern kaldırımları, rengarenk gölgelikleri, kent mobilyaları, aydınlatması ile Antalya'ya gelenlerin görmeden gitmeyeceği bir bölgeye dönüşecek.

ESERLER SERGİLENECEK
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in "Antalya'nın en değerli köşelerinden biri haline gelecek" dediği Ali Çetinkaya Caddesi, proje kapsamında yayalaştırılacak. Proje ile 850 metre uzunluğunda cadde ve kentsel tasarım düzenlemesi yapılacak. Müze konsepti ile tasarlanan cadde boyunca 7 adet sergi küpü yer alacak ve Doğu Garajı kazısında çıkan tarihi eserler burada sergilenecek. 3 bin 500 metrekare yeşil alanın yer alacağı projede 2 adet süs havuzu inşa edilecek. Proje kapsamında 89 binanın cepheleri yenilenecek. Binalardaki klima üniteleri saklanacak. Diğer cephelere sıva tadilatı ve boya uygulanırken yerler doğal taş plaklar ile kaplanacak. Esnafın çalışmalardan en az etkilenmesi ve dükkanlarının kapalı kalmaması için proje boyunca titiz bir çalışma yürütülecek.
BİZE ULAŞIN