Kepez’de üniversiteye hazırlık kursları açıldı

Kepez Belediyesi üniversiteye hazırlık kursları düzenlenen törenle yeni eğitim sezonunu açtı.

Kepez’de üniversiteye hazırlık kursları açıldı

Kepez Belediyesi'nin üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik olarak hizmete açtığı Teomanpaşa Kurs Merkezi 500 öğrenciyi üniversite sınavına hazırlayacak. Geçtiğimiz yıl da sınavlar öncesi yüzlerce öğrenciyi hem kaynak kitap ve deneme sınavları ile hem de alanında uzman öğretmenleri ile üniversite sınavlarına hazırlayan Teomanpaşa Kurs Merkezi, düzenlenen tören ile yeni eğitim yılını resmi olarak başlattı. Başkan Hakan Tütüncü'nün yanı sıra öğrencilerin de hazır bulunduğu açılış töreni kurs merkezinin girişinde gerçekleştirildi. Daha iyi şartlarda eğitim almak ve sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaları için Kepez Belediyesi olarak her zaman gençlerin yanında olduklarının altını çizen Başkan Tütüncü, öğrencilere sınav motivasyonlarını yükseltecek telkinlerde bulundu.

500 öğrenci, 12 sınıf ve 10 öğretmenden oluşan kurs merkeziyle belediyenin ileri düzeyde bir dershane hizmeti verdiği ifade eden Tütüncü, "Amacımız, sevgili öğrencilerimizin üniversiteyi girişleri konusunda onlara destek vermektir. Aramızdaki yaş farkı çok fazla değil, ben de sizin geçtiğiniz yollardan yakın zamanda geçmiş bir ağabeyiniz, bir büyüğünüzüm gençler. Üniversite sınavını kazanmak hiç zor bir şey değil. Eğer gerçekten ister ve çalışırsanız üniversite sınavı çok kolay bir teferruat olacaktır" dedi.

Açılış töreninin ardından derslikleri ziyaret eden Tütüncü, bu kurs merkezinden çok iyi üniversitelere yerleşecek öğrenciler olacağına inandığını ve gençlere destek olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

BİZE ULAŞIN