Büyükşehir hızır gibi

Sağlık sorunu yaşayan engelli ve yatalak hastaların imdadına Antalya Büyükşehir Belediyesi yetişiyor

Büyükşehir hızır gibi
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan 'Evde Sağlık Hizmeti' uygulaması, sağlık sorunu yaşayan engelli, yaşlı ve yatalak hastaların imdadına yetişiyor. Bu hizmetlerden yararlanan ailelerden biri de Burunsuz ailesi. 2 yıl önce trafik kazası geçiren Ahmet Burunsuz ve ailesinin yaşamı alt üst oldu. Eşi Gülsüm Burunsuz'un hayatını kaybettiği trafik kazasında 11 yaşındaki kızı Büşra'nın da bitkisel hayata girmesi ve midesine bağlanan tüple beslenen kızına bakan Ahmet Burunsuz'a zor günlerinde Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri yardımcı oluyor.

EBRU TÜREL'DEN ZİYARET
Büşra'nın saç kesimi, banyo yaptırılması gibi kişisel bakımını gerçekleştiren ekipler, yatak yaralarının oluşmaması için özel şişme yatak tedarik etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel, Ahmet Burunsuz'u evinde ziyaret etti. Ebru Türel, baba Burunsuz'un talebi üzerine fizyoterapist hizmeti sunulmasını sağladı.

2005 YILINDA BAŞLATILDI
Burunsuz ailesi evde bakım hizmetleri kapsamında değişen hayatların sadece bir örneği. Bu alanda Türkiye'nin öncüsü olan Antalya'da evde bakım hizmetleri, Başkan Menderes Türel tarafından 2005 yılında başlatıldı. 12 yıldır zor durumdaki vatandaşların yararlandığı sosyal projede, yaşlı ve engellilerin bütün ihtiyaçları karşılanıyor. Evlerinde ziyaret edilen ihtiyaç sahiplerinin bakımlarını doktor ve hemşireler üstleniyor. Projeden 7 bini aşkın kişi yararlanıyor. Tüm bakım ve tedavileri ücretsiz olarak gerçekleştirildiği projede son iki yılda 30 bine yakın hastaya ulaşıldığı belirtiliyor.
BİZE ULAŞIN