Ceren tehlikeyi atlattı

Antalya’da alkollü sürücünün çarptığı polis memuru Ceren Ekinci, komadan çıktı. Hayati tehlikeyi atlatan Ceren, önce babası sonra da annesi ve kardeşleriyle telefonda görüştü

Ceren tehlikeyi atlattı
Antalya'da talihsiz olayların peşini bırakmadığı polis memuru Ceren Ekinci, geçirdiği trafik kazası sonrası tedavi gördüğü yoğun bakımdaki koma halinden çıktı. Geçen Mayıs ayında nişanlısı polisin kaza kurşunuyla vurulan Ekinci, 2 Ekim akşamı da alkollü sürücünün kurbanı oldu. 29 yaşındaki Ceren Ekinci'ye, mesai saati dışında Fabrikalar Mahallesi Dumlupınar Bulvarı'nda bir AVM önündeki yaya geçidinde yolun karşısına geçmeye çatlığı sırada otomobil çarparak kaçmıştı.

KOMA HALİNDEN ÇIKTI
İlk müdahalenin ardından yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan polis Ceren Ekinci'nin sağ bacak, sol kolu ile kasığında kırıklar olduğu belirlenmiş, iç organlarında kanama da olduğu tespit edilmişti. Başında ödem tespit edildiği için Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Servisi'nde uyutularak tedavi edilen Ceren Ekin dün uyandırıldı. Uyanır uyanmaz babası Şaban Ekinci ile konuşan Ceren Ekinci'nin ağzından çıkan ilk kelime, "Babam" oldu. Doktorlar iç kanamaları durdurulan genç polisin sağlık durumunun hızla iyiye gittiğini açıkladı.

DUA EDİN
Kazanın ardından Antalya'ya gelen baba Şaban Ekinci, kızının konuşmasına en çok kendisini sevindiğini söyledi. Dualarının kabul olduğunu ve kızının hızla iyileşmeye başladığını belirten baba Ekinci, "Tek dileğim kızımızın ayağa kalması. Bundan sonra da Ceren için dualarınızı eksik etmeyin" dedi. Kayseri'de bulunan ve kızından iyi bir haber bekleyen anne Melek Ekinci ile kardeşler Hazal (26) ile Eren (23), Ceren ile cep telefonundan görüntülü olarak konuştu. Baba Şaban Ekinci kızı Ceren'in 2011 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Maliye bölümünden mezun olduğunu ve 2011 yılında polis olarak mesleğe başladığını belirtti. Baba Ekinci "Ceren geçtiğimiz Mayıs ayında da bir kaza atlatmıştı. Ondan kurtuldu. O mesleğini çok seviyor. O bizim ilk göz ağrımız" dedi.

KAZA İLE VURMUŞTU
Polis memuru Ceren Ekinci, geçen 22 Mayıs tarihinde kendisi gibi polis olan nişanlısı T.Y.G. tarafından kazaen yüzünden vurulmuştu. Hastane yapılan tedavisinin ardından Ceren Ekinci iyileşerek geçen ay göreve dönmüştü. Polis memuru Ceren Ekinci'ye 2 Ekim akşamı çarpıp kaçan ve yakalandığında alkollü çıkan 34 SA 8291 plakalı aracın sürücüsü Adem Demiral (28) ise tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.
BİZE ULAŞIN