Afyonkarahisar'da kızına böbreğini verince hamallığı bırakmak zorunda kalan babaya belediyede iş

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde geçen yıl hasta kızına böbreğini verdikten sonra mesleği olan hamallığı bırakmak zorunda kalan baba Sandıklı Belediyesinde istihdam edildi

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yaşayan, hasta kızına böbreğini verince mesleği olan hamallığı bırakmak zorunda kalan baba Sandıklı Belediyesinde işe alındı.

Hisar Mahallesi'nde yaşayan baba Veysel Şahin, geçen yıl diyalize giren kızı Şerife Turhan'a (27) böbreğini verdi. Gerçekleştirilen ameliyatın ardından mesleği olan hamallığa devam edemeyen Veysel Şahin, bir lisede 8 ay süreli geçici işe yerleştirildi.

Bu lisede 8 ay çalıştıktan sonra tekrar işsiz kalan Şahin'e, Sandıklı Belediyesinde iş verildi.

Bugün işbaşı yapan Şahin, gazetecilere, geçen yıl kızına böbreğini verdiği ameliyatın ardından ağır kaldıramadığı için hamallık mesleğine tekrar dönemediğini söyledi.

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a durumunu anlatan bir dilekçe gönderdiğini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

"Ardından kısa bir sürede bana dönüş yapıldı ve Fen Lisesinde 8 ay hademe olarak çalıştım. Geçici işin ardından tekrar işsiz kaldım. Kızıma kendi geçimine yetecek kadar engelli maaşı bağlandı ancak bu ailemizin ihtiyaçlarını karşılamaya yetmiyordu. Bunun üzerine Sandıklı Belediyesine başvurdum. Belediye Başkanımız Mustafa Çöl, duruma duyarsız kalmadı. Allah razı olsun bugün itibarıyla beni Park ve Bahçeler Müdürlüğünde işe başlattı. Çok mutluyum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun."

BİZE ULAŞIN