Isparta'da Mantarcılık kursunu bitirenlere sertifika

Isparta'nın Yalvaç İlçesi'ne bağlı 3 köyde açılan Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Kursu'nu tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi.

Isparta'da Mantarcılık kursunu bitirenlere sertifika

Yalvaç Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliğinde Yarıkkaya, Mısırlı ve Ayvalı köylerinde açılan 'Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Kursu'nu tamamlayan kursiyerlere törenle sertifikaları verildi. Köylerde ayrı ayrı düzenlenen törenlere Kaymakam Aytekin Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Tuğrul, İlçe Müdürü Ramazan Demiraslan, İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Korkmaz, kursta görev alan usta öğreticiler, kursiyer ve muhtarlar katıldı. 45 gün süren kursu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları törenle verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Tuğrul, Yarıkkaya'da 25, Mısırlı'da 19, Ayvalı'da 2 etapta 50 kursiyerin mantar yetiştiriciliği kursunda eğitim aldığını ve kendi imalatlarını yapacak düzeye geldiğini söyledi. Kursiyerleri kutlayan Tuğrul, ihtiyaç duyulması halinde yeni kurslar açılabileceğini kaydetti.

Kurs boyunca kursiyerlere İŞKUR tarafından 25 TL cep harçlığı verildiği belirtildi.

BİZE ULAŞIN