Çetin: "Bu kadar halkın içinde olan bir başkan gördünüz mü?"

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Yurt Mahallesi'nde kadınlara ekonomik gücün kazandırılacağı, meslek kurslarının düzenlendiği ve tanzim satış mağazasının da olacağı komplike bir Kadın Yaşam Köyü yapacaklarını söyledi.

Çetin: Bu kadar halkın içinde olan bir başkan gördünüz mü?

Başkan Çetin, yeni başlattığı sabah 06.00 buluşmalarına devam ediyor. Başkan Çetin, Yurt Mahallesi Muhtarlığında halkla buluşup, vatandaşa hizmetler, projeler hakkında bilgi verdi.

Her cuma yapılan Halk Günleri, çat kapı ziyaretler ve sabah 06.00 mahalle toplantılarının devam edeceğini belirten Çetin, "Böylece belediye başkanına ulaşamamak diye bir şey mümkün olmayacak. Siz hiç bu kadar halkın içinde olan bir belediye başkanı gördünüz mü? Soner Çetin oğlunuz, kardeşiniz, ağabeyiniz sizin ailenizin bir ferdi olarak hep yanınızda. Biz çocuklarımıza şerefli bir hizmet dönemi bırakmak için sabah 06.00'dan gece geç saatlere kadar sizlere hak ettiğiniz hizmeti vermek için çalışıyoruz" dedi.
Başkan Çetin, Yurt Mahallesi'nde camiden çıkan, spor yapan ve işe gitmeye hazırlanan halkla selamlaşıp, sohbet etti, kahvaltı yaptı.

Kadın Yaşam Köyü yapılacak

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, çok erken saatte olmasına rağmen buluşmalara katılan vatandaşlara teşekkür ederek, "Burada amaç sizlerle buluşmak, kucaklaşmak, sohbet edip sorunlarınızı dinlemek. 1,5 ayda bir Yurt Mahallesi'ne sıra gelecek. Sabah 6'da gelmek isteyen herkesin başımızın üzerinde yeri var" dedi.

Hizmetleri ve projeleri vatandaşlarla paylaşan Çetin, Yurt Mahallesi'ne yapılacak Kadın Yaşam Köyü hakkında da bilgi verdi. Çetin, "Yurt Mahallesi'ne kadınlara ekonomik gücün kazandırılacağı, meslek kurslarının düzenlendiği ve tanzim satış mağazasının da olacağı komplike bir Kadın Yaşam Köyü düşünüyoruz. Burada kadınlarımız hem aşçılık, pastacılık, kuaförlük gibi geçerli meslekler edinecek hem de hobilerini gerçekleştirme fırsatı bulacak. Adana Barosunun bir avukatının da bulunacağı Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezinin de olacağı tesise çok güzel bir kütüphane ve etüt merkezi de yapacağız" diye konuştu.

Başkan Çetin, vatandaşlarla çekilen hatıra fotoğrafının ardından Yurt Mahallesi'nden ayrıldı.

BİZE ULAŞIN