CHP’li Başkan’ın ayıbı

CHP Antalya İl Başkanı Erdem’in, “Cumhurbaşkanı’na dava açın yanınızda olurum” teklifi yaptığı şehit ailesi sabah’a konuştu: Şehidimiz pazarlık konusu edilemez

CHP’li Başkan’ın ayıbı
Antalya'da CHP İl Başkanı Mustafa Erdem'in şehit polis Muhammed Oğuz Kılınç'ın anne ve babasına yaptığı çirkin teklif büyük tepki çekti. İl Başkanı Erdem'e, tüm parti il başkanlarına yaptıkları ziyaret gibi gittiklerini belirten şehit babası Zeki ve annesi Meltem Kılınç, yapılan çirkin teklifle ilgili SABAH Akdeniz'e konuştu.

BÖYLE TEKLİF OLMAZ
Meltem ve Zeki Kılınç, örnek bir proje için kolları sıvadıklarını ancak CHP İl Başkanı Erdem'in Ankara Sincan'daki davayı izlemeyi önce reddettiğini söyledi. İl Başkanı Erdem'in, FETÖ'yle ilgili hukuki mücadelesini 5 yıldır sürdüren Zeki Kılınç'a, "Herkese dava açıyorsun. Eğer Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da dava açarsan seninle her yere gelirim" teklifinde bulundu. Şehit babası Kılınç, il başkanının kendilerine yaptığı çirkin teklif üzerine CHP İl Başkanlığı binasını derhal terk ettiklerini belirtti. 15 Temmuz Vatan Şehitleri Derneği'nin Başkanı olan şehit polis Muhammed Oğuz Kılınç'ın annesi Meltem Kılınç ise 11 Ekim'de CHP İl Başkanı Mustafa Erdem'i de ziyaret ederek çağrıda bulunduklarını ifade etti. Şehit annesi Kılınç davayı izledikten sonra döndüğü Antalya'da olaya sert bir şekilde tepki gösterdi. Kılınç, yaptığımız siyaset üstü çağrıya çirkin teklifte bulunmasının kendilerini üzdüğünü söyledi. Dernek olarak her siyasi partiye eşit mesafede olduklarını belirten Kılınç, "Şehidimizi asla pazarlık konusu yapmayız. Şehidimiz sadece bizim değil tüm Türkiye'nin şehididir. Bu dava sadece şehit ailelerinin davası değil. Bu dava Türk milletinin milli birlik ve beraberlik davasıdır. Bizler isterdik ki bu milli davada hep beraber olalım. Ama CHP'nin böyle bir teklifi ve pazarlığı bizi üzmüştür. Böyle bir günde, milli davada hep beraber olalım istedik. Olmamasına üzüldük" dedi.

AK PARTİ'DEN TEPKİ
Aile ile birlikte duruşmayı takip etmek üzere, Sincan'a giden AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer de yapılan teklife büyük tepki gösterdi. Sümer, "Kaos ve terör siyasetinden beslenerek millete sırtını dönen, seçilmiş bir lidere hakaret etmeyi, şehit annesini rencide eden, şehidimiz üzerinden siyaset yapmayı marifet bilen bir anlayışı kınıyoruz. Çatı davalarını yakından takip ederek demokrasimize ve şehitlerimizin mirasına sahip çıkmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

HEMEN ÖZÜR DİLEMELİ
Şehit ailesinin insani duygularla yaptığı davete CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem'in, karşısındakilerin bir şehit yakını olduğunu unutarak talihsiz bir şekilde karşılık verdiğini vurgulayan Sümer, "Mustafa Erdem'in bu tutumunu siyasi nezaketten uzak bir tutum olarak değerlendiriyorum. Siyaset eğer insanları incitmemize neden oluyor, vatandaşlarımızın, şehit yakınlarımızın hassasiyetlerinden bizleri koparıyorsa bunun doğru bir siyaset olduğunu düşünmüyorum. Mustafa Erdem'i şehit ailemize yönelik bu tutumundan dolayı başta Antalyalı şehit ailemiz olmak üzere tüm şehit ailelerimizden özür dilemeye davet ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN