Mersin Silifke Adliyesi'nde pedagog-çocuk gör��şme odası açıldı

Mersin Barosu ve Silifke Cumhuriyet Başsavcılığının girişimleri ile Silifke Adalet Sarayı'nın 3. katında pedagog-çocuk görüşme ve müdafi vekil görüş odası açıldı.

Mersin Silifke Adliyesi'nde pedagog-çocuk görüşme odası açıldı

Yeni yapılan görüşme odasının açılış kurdelesini Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü, Mersin Baro Başkanı Ali Er, Mersin Barosu Silifke Temsilcisi Gürhan Dölek birlikte kestiler.

İçerisinde görüşmeler için masa, sandalye, çocuk kitapları, oyuncaklar ve televizyon gibi gereçlerin bulunduğu odanın hazırlanmasına Mersin Barosu ve hayırseverler destek verdi.

Açılışta desteklerinden dolayı Mersin Barosu'na teşekkür eden Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü, "Adliyemizin önemli bir eksikliği giderilmiş oldu. Suç mağduru çocuklar ve suça sürüklenen çocuklar pedagoglarla birebir burada görüşme yapabilecekler. Daha önce adliye koridorlarında yapılan bu görüşmeler artık daha nezih bir ortamda yapılacak" dedi.

Mersin Barosu olarak elimizden gelen her desteği adliyelerimize vermeye hazırız diyen Mersin Baro Başkanı Ali Er, "Burası çok büyük bir eksiklikti. Bu tarz yerlerin adliyelerde daha da gelişmesi gerekiyor. İlerleyen aşamalarda buu tip odalarımızı daha da geliştireceğiz. Burada iki iş aynı anda yapılabilecek. Pedagog-çocuk görüşmeleri ve müdafi vekil görüşmeleri bundan sonra bu odada birebir yapılabilecek. Bu odanın hazırlanmasında büyük emek sarf eden Mersin Barosu Silifke Temsilcimiz Gürhan Dölek'e katkılarından dolayı teşekkür ederim" dedi.

BİZE ULAŞIN