Antalya Kepez'den öğrencilere origami eğitimi

Kepez Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce Levent Aydın Anadolu Lisesi öğrencilerine kağıt katlama sanatı origami eğitimi verildi.

Antalya Kepez'den öğrencilere origami eğitimi

Kepez Belediyesi Kültür Müdürlüğü Çocuk Kulübü Eğitmeni Serda Çelik Seyhan tarafından verilen eğitime, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Origaminin tarihçesini anlatarak eğitime başlayan erda Çelik Seyhan, hiçbir materyal kullanmadan yapılan 3 boyutlu modüler origami, tek parça kağıttan yapılan origami, yapıştırıcı ve makas ile yapılan 3 çeşit origami tekniğini öğrencilere öğretti.

ÇOCUK GELİŞİMİNDE ETKİLİ

Seyhan, origami kağıt katlama sanatının çocuklar üzerinde çok büyük olumlu etkileri olduğunu vurguladı. Origaminin konsantre kurma, grup ilişkileri ile beyinde elleri hareket ettiren ince motorun çalışmasında etkili olduğuna değinen Seyhan, üretmek ve hayal gücünü kağıda dökmek isteyenler için origaminin önemli bir sanat olduğunu belirtti. Eğitimin ardından Levent Aydın Anadolu Lisesi öğrencileri kendilerine katkıda bulunan Kepez Belediyesi Kültür Müdürlüğü Çocuk Kulübü Eğitmeni Serda Çelik Seyhan'a çiçek takdim etti.

BİZE ULAŞIN