Minicity yeni yaşam merkezi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 95 milyon yatırım bedelli sanat, eğlence ve yaşam parkı projesini hayata geçireceği eski Minicity yeni çekim merkezi olacak. İhalesi yapılan proje 2 yılda tamamlanacak

Minicity yeni yaşam merkezi
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Atatürk Kültür Sanat Eğlence ve Yaşam Parkı Yapımı ve İşletilmesi işine yönelik irtifak hakkı ihalesini gerçekleştirdi. Minicity alanı olarak bilinen 121 bin 328 metrekare yüz ölçümlü alanı kapsayan ihaleye 2 firma katıldı.

95 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Kapalı tekliften sonra istekli firmalar arasında yapılan açık artırma sonucu ihaleyi, en yüksek teklife çıkarak yıllık 3 milyon 250 bin lira artı KDV ile hasılattan yüzde 2 ek ödemeyi taahhüt eden Kabataş ile Rönesans Gayrimenkul Yatırım Şirketleri ortaklığı kazandı. Firma, sözleşme imzalandıktan sonra en geç 2 yıl içinde 95 milyon lira maliyetli projeyi hayata geçirecek. 30 yıllık işletme süresinin ardından, alan Büyükşehir Belediyesi'ne ücretsiz devredilecek. Eski Minicity alanı ve çevresini kapsayan Akdeniz Atatürk Kültür Sanat Eğlence ve Yaşam Parkı Projesi ile Büyükşehir Belediyesi, Antalya ve Konyaaltı'na yeni bir çekim merkezi kazandıracak. Şu anda atıl halde bulunan bölge, söz konusu proje ile yaşam alanına dönüşecek. Konyaaltı Sahil Projesi'nin de tamamlanmasıyla bir cazibe merkezi olarak Antalyalıların buluşma noktası haline gelecek. Projede, içinde çocuklar için oyun parkı, macera park, kaykay pisti ve tırmanma duvarları bulunan ekstrem spor alanları, geleneksel el sanatları satış üniteleri, açık spor alanları ve Kelebek Parkı da yer alacak.
BİZE ULAŞIN