Başkan Böcek'ten 'bağlama' dinletisi

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 2017- 2018 eğitim-öğretim yılına 41 branş ve 134 kurs ile kapılarını açan Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi'nde (KONSEM) kursiyerleri ziyaret etti.

Başkan Böcek'ten 'bağlama' dinletisi

Başkan Böcek, kursiyerlerle bağlama çaldı.

Her yıl yaklaşık 12 bin kursiyere mesleki, sanat, spor ve hobi kurslarıyla sertifika veren KONSEM, 2017-2018 eğitim-öğretim yılına 41 branş ve 134 kurs ile kapılarını açtı. İngilizce, Rusça, Türkçe, keman, piyano, gitar, ud, bağlama, seramik, ahşap boyama, takı tasarım, dikiş-nakış, cilt bakımı, kuaförlük, işaret dili, diksiyon, futbol, tenis, okçuluk, güreş, pilates, zumba, masa tenisi, sabah sporları gibi birçok farklı branşta eğitim gören kursiyerler yılsonunda başarılı olmaları halinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden onaylı sertifika alıyor. Yılda yaklaşık 12 bin kursiyerden kimileri meslek ediniyor, kimileri ise hobi olarak katıldıkları kurslar ile sosyalleşiyor.

KONSEM de kurslara özellikle kadınların büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni eğitim-öğretim yılının ilk günlerinde kursiyerleri ziyaret etti. İlk olarak seramik sınıfını gecen Başkan Muhittin Böcek, burada kursiyerlerin yapmış oldukları seramik çalışmaları inceledi. Yapıların çalışmaların her birinde büyük emek olduğunu dile getiren Muhittin Böcek, beceri ve sabır isteyen bu kursa özellikle hanımların büyük ilgi gösterdiğini belirterek yıl sonunda sertifika alan kimi kursiyerlerin buradan edindikleri bilgi ve becerilerle kendilerine atölye açtığını kaydetti.

Sonrasında cilt bakımı, kuaförlük ve bağlama kursiyerlerini ziyaret eden Başkan Muhittin Böcek, kurslara olan ilgiden son derece memnun kaldığını bildirdi. Bağlama kursunda sazı eline alan Başkan Muhittin Böcek, Aşık Veysel'e ait 'Uzun İnce Bir Yoldayım' türküsünü söyledi. Bağlamanın hayatında ayrı bir önemi olduğunu ifade eden Başkan Böcek, KONSEM'de zaman zaman bağlama sınıfını ziyaret ettiğini ve kursiyerlerle birlikte çalıp söylediklerini bildirdi.

BİZE ULAŞIN