Uyuşturucunun zararları tiyatroyla anlatıldı

Manavgat Belediyesi, uyuşturucu kullanımının zararlarına dikkati çekmek amacıyla 'Yarınlara Geç Kalmadan' isimli tiyatro oyununu ücretsiz olarak Manavgat halkı ve gençlerle buluşturdu.

Uyuşturucunun zararları tiyatroyla anlatıldı

Yarınlara Geç Kalmadan tiyatro oyunu ücretsiz olarak Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelendi. İzmir Derin Sahne Tiyatro ekibi tarafından iki seans olarak sahnelenen oyunun ilk seansını izlemeye Manavgat'taki çeşitli liselerden öğrenciler geldi. Feyzullah Aslan'ın yazıp, Cüneyt Gürbüz'ün yönettiği oyun beğeniyle izlendi. Çok çalışkan ve zeki bir öğrencinin okula yeni gelen uyuşturucu bağımlısı bir kız öğrenciyle yakınlaşmasını ve sonunda aşırı dozda uyuşturucu kullanımından ölmesini konu edinen oyunu izleyenler duygulandı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gençleri ve aileleri her konuda bilgilendirmeye devam edeceklerini söyledi. Başkan Sözen, "Uyuşturucu kullanımı toplumumuzun kanayan bir yarası haline gelmiştir. Madde bağımlılığının ne kadar kötü bir şey olduğuna dikkati çekmek, gençlerimizi ve ailelerimizi bu konuda eğitebilmek belediyelerin sorumluluklarındandır. Bu tiyatro oyununun insanları bilinçlendirdiğini düşünüyoruz. Gençlerimize ve çocuklarımıza faydalı olabilecek her türlü çalışmayı aynı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Böylesine önemli bir sorumluluğu üstlendikleri için de Derin Sahne'nin tüm sanatçılarına teşekkür ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN