Adana Başkan Sözlü: O, her şeyden önce inanmış bir Türk milliyetçisiydi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79'ncu yıl dönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.

Adana Başkan Sözlü: O, her şeyden önce inanmış bir Türk milliyetçisiydi

Atatürk'ün Türk Milleti'nin kurtuluş umudu, bağımsızlık sembolü, diriliş ruhu olduğunu ve 57 yıllık ömrüne birçok başarıyı sığdırmış, bu süre zarfında sayısız ilklere imza atmış, şartlara göre değişmeyen ilke ve ülküleriyle Türk tarihine mühür vurmuş bir lider olduğunu ifade eden Sözlü;

-"Her kararında Büyük Türk Milleti'ne inanmış, hür ve bağımsız yaşamanın vazgeçilmezliğini rehber edinmiş Gazi Mustafa Kemal, her şeyden önce inanmış bir Türk milliyetçisi olarak milletimizi parlak bir geleceğe götürme ülkü ve amacından asla ayrılmamış ve bundan da vazgeçmemiştir" dedi.

HEDEFLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR
Atarük'ün eser ve fikirleriyle yaşamaya devam edeceğini belirten Sözlü şöyle devam etti:
"Şurası unutulmamalıdır ki, O'nu Türk Milleti'nin hafızasından, kalbinden silmeye çalışanlar, O'nun milletimize armağan ettiği eserleri yıkmaya çalışanlar asla hedeflerine ulaşamayacaklardır. Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin gönlünde fikir ve eserleriyle her daim var olacaktır. Bu duygularla vefatının 79. seneyi devriyesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü şükran ve minnetle anıyor, Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum."

BİZE ULAŞIN