Düden’de renk cümbüşü

Antalya’nın önemli doğal güzellikleri arasında yer alan ve her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Düden Şelalesi, sonbaharda adeta görsel şölen sunuyor

Düden’de renk cümbüşü
Dünyanın önemli doğal güzellikleri arasında yer alan ve her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Düden Şelalesi, sonbaharda da ziyaretçilerine doyumsuz bir manzara sunuyor. Antalya kent merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan ve kaynağını Kepez Hidroelektrik Santrali'nden alan şelaleye, Türkiye'nin farklı illerinden gelen misafirlerin yanı sıra yabancı turistler de ilgi gösteriyor.

HER MEVSİM AYRI GÜZEL
Sonbaharda renk cümbüşünün yaşandığı Düden Şelalesi, film ve dizi çekimlerinin de adresi haline geldi. Türk yapımcıların yanı sıra Pakistan başta olmak üzere farklı ülkelerden film çekimi için gelen ekipler, şelale manzarasında çekim yapıyor. Gelin ve damatların en güzel anılarını ölümsüzleştirmek için gittiği şelale, adeta doğal fotoğraf stüdyosuna dönüştü.

10 AYDA 400 BİN KİŞİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Sağlık Eğitim Kültür ve Ticaret Limited Şirketi (ANSET) Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu, Antalya'ya gelenlerin şelaleyi ziyaret etmeden dönmediğini söyledi. Doğanoğlu, "Şelaleyi 10 ayda yaklaşık 400 bin kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerin yüzde 25'ini yabancılar oluşturuyor" dedi.
BİZE ULAŞIN