500 yıllık caminin mühürleri kayboldu

Antalya’da Tekeli Mehmet Paşa Camisi’nin üç giriş kapısında bulunan altın yaldızlı mühürler birer birer kayıplara karışıyor

500 yıllık caminin mühürleri kayboldu
Antalya'da tarihi Kaleiçi'ndeki Tekeli Mehmet Paşa Camisi'nin üç giriş kapısında bulunan ve önceki yıllarda birçoğu çalınan ya da kaybolan 18'er adet altın yaldızlı mühürlerden 3'ü daha yakın zamanda kayboldu ya da çalındı. Halen güney kapısında 5, batı kapısında 9, kuzey kapısında ise 4 altın yaldızlı mühür bulunuyor. Kısa süre önce caminin güney girişteki kapıdan 1, batı girişindeki kapıdan ise altın yaldızlı mühürlerden 2'si daha kayboldu.

VARLIKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM
Kale Kapısı Esnafları Güçlendirme ve Kalkındırma Derneği (KALEDER) Başkanı Hasan Kilit, mevcut durumdakilerin düşme tehlikesine karşı Vakıflar'ın önlem alması gerektiğini belirterek, "Ecdat yadigârı eserlere sahip çıkılması lazım ve bunun da bir ibadet olduğuna inanıyorum. Bizden öncekiler bize bırakmış, bizim de sağlam bırakmamız lazım. Mülk olarak Vakıflar'ın ama netice olarak vatandaşın, kullananların buna sahip çıkması gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN