Ahşabın ustası Fatmaana oldu

Antalya’nın Kaş ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Fatmaana Karacan, kaşık ustası dedesinden aldığı ilhamla Türkiye’nin aranan ustası oldu

Ahşabın ustası Fatmaana oldu
ANTALYA'NIN Kaş ilçesine bağlı Sarıbelen Mahallesi'nde oturan 4 çocuk annesi 58 yaşındaki Fatmaana Karacan, kaşık ustası olan dedesinden gördüklerinden yola çıkarak 8 yıl önce ahşap eşya üretimine başladı. İşi ilerleten Karacan, küçük bir atölye kurdu ve iş kadını oldu. Atölyesinde ahşap oklava, ekmek tahtası, sehpa, çaydanlık altı gibi mutfak gereçleri ile küçük kuş ve keklik kafesleri ve ahşap oyuncaklar yapan Fatmaana Karacan, üretimini de telefonla aldığı siparişlere göre yapıyor. Karacan'ın kargoyla teslimatını yaptığı ürünlerin fiyatları ise 5 TL'den başlıyor. Ahşap mutfak takımları ise 100 TL'den alıcı buluyor.

8 yıldan beri bu işi yapıyor
Fatmaana Karacan, ahşap işleri ile 8 yıldan bu yana uğraştığını anlatırken, "Bir usta yanında durmadım. Dede mesleğiydi. O yüzden kendi çabalarımla yapmaya çalıştım. Her yerden sipariş geliyor. Her şeyi yapmaya çalışıyorum. Ancak bu iş kadının işi de değil" dedi.
BİZE ULAŞIN