AK Parti heyeti afet bölgesini inceledi

AK Parti heyeti afet bölgesini inceledi
AK Parti Antalya Milletvekilleri Atay Uslu ve Hüseyin Samani hortum ve dolu afetinin yaşandığı Kaş ilçesinde vatandaşlara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Maddi zarara yol açan fırtına ve hortumun verdiği zararları yerinde inceleyen milletvekillerine, Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar ve AK Parti Kaş İlçe Teşkilatı eşlik etti. Kaş'ın Çukurbağ Yarımadası başta olmak üzere Gökseki, Kemer ve Uğrar Mahallelerindeki birçok villanın fırtına ve hortum nedeniyle zarar görmesinin yanı sıra Kasaba, Kınık, Gelemiş ve Uğrar Mahallelerinde doludan dolayı tarım alanları ve seralar da zarar meydana gelmişti.

KÖPEK BİLE UÇMUŞ
Öte yandan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Başkanı Prof. Dr. İhsan Bulut da bölgede incelemede bulunarak, Türkiye'de son 50 yıldaki en yıkıcı hortumun yaşandığını söyledi. Hortumun nedenlerinin detaylı olarak araştırılacağını vurgulayan Prof. Dr. Bulut, saatteki hızı 63 kilometreyi geçen rüzgarın fırtına olarak nitelendirildiğini belirterek, inceleme sırasında hortum felaketini yaşayanlarla da sohbet etti. Sahilkent Mahalle Muhtarı Niyazi Yıldız, mahalledeki bir komşunun kümesinin hortum sırasında tavuklarla birlikti gittiğini, aynı sokakta bir başka vatandaşın köpeğinin de kulübesiyle birlikte uçtuğunu, köpeğin 5-6 saat sonra geri döndüğünü anlattı.

BÜYÜK DOĞA OLAYI
Antalya Milletvekili Atay Uslu, büyük bir afet yaşandığını, aynı anda, aynı dakikada 4 farklı ilçede hortum yaşanması bilim adamlarınca araştırılması gereken bir doğa olayı, bu afetteki en büyük tesellimiz can kaybının olmamasıdır" dedi. Gökseki Mahallesi'nde mahalle halkıyla da bir süre sohbet eden Milletvekilleri, ilçe kaymakamından ve ilgililerden bilgi aldılar.
BİZE ULAŞIN