İlk duruşmada 5 yıl

Antalya’da Melih Sepicioğlu’nun ölümüne neden olan kazada çarpıp kaçan sürücü için ceza çıktı. Halil İrez, ilk duruşmada 5 yıl hapse mahkum edildi

İlk duruşmada 5 yıl
Antalya'da İller Bankası kavşağında bir aracın, yolcu olarak bulunduğu motosiklete çarpıp kaçması ile hayatını kaybeden Melih Sepicioğlu'nun ölümüne neden olan Halil İrez, 5 yıl hapse mahkum edildi. 2 Temmuz gecesi, Yakup Sürer'in kullandığı 31 ALP 48 plakalı motosiklet, İller Bankası kavşağında seyir halindeyken bir otomobil çarpıp kaçmış, motosiklette yolcu olarak bulunan Melih Sepicioğlu hayatını kaybetmişti. Bağışlanan organları ile 5 kişiye can veren Sepicioğlu'nun ölümüne neden olan otomobil ise uzun süre bulunamadı.

EŞİ ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU
Melih Sepicioğlu'nu trafik kazasında kaybeden ve organlarını bağışlayarak 5 kişiye hayat veren eşi Havali Sepicioğlu, polise çağrıda bulanarak eşinin katili olan sürücünün bulunmasını istemişti. 1.5 yaşındaki oğlu ile birlikte buzdolabı bile olmayan gecekonduda yaşam mücadelesi veren acılı eş, "Tek isteğim katil sürücünün bulunması" diyerek çağrıda bulunmuştu.

YAPTIĞI HABER ETKİLİ OLDU
SABAH Akdeniz'in 'Bulun şu katilleri' başlığı ile duyurduğu olayla ilgili harekete geçen polis adeta iğne ili kuyu kazmış, güzergahtaki bütün kameraların görüntülerini incelemişti. Markası ve rengi belirlenebilen araçtan Antalya'da 104 adet olduğu belirlenmiş, yapılan titiz incelemede aracın 07 CVV 07 plakalı otomobil olduğu tespit edilerek sürücüsü simit ustası Halil İrez'e ulaşılmıştı. İrez, çıkarıldığı ilk duruşmada 5 yıl hapse mahkum edildi.
BİZE ULAŞIN