Manavgat'ta öğrencilere çevre tiyatrosu

Manavgat Belediyesi tarafından ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılması, toplanması ve geri kazanımı konusunu işleyen müzikli tiyatro gösterisi öğrenciler için sahnelendi.

Manavgat'ta öğrencilere çevre tiyatrosu

Manavgat Belediyesi ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı'nın (ÇEVKO) birlikte düzenlediği, müzikli çocuk tiyatrosu, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi'nde öğrencilerle buluştu. 'Başka Manavgat Yok' adlı Atık Geri Kazanım Projesi kapsamında ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılması, toplanması ve geri kazanımı konusunu işleyen müzikli tiyatro gösterisine, Manavgat genelinde eğitim ve öğretim gören 2'nci, 3'üncü ve 4'üncü sınıftaki yüzlerce öğrencilerle aileleri katıldı. Keyifli ve verimli geçen tiyatro gösterisinin ardından öğrenciler ve aileler, çevre duyarlılığı konusunda bilgi aldıklarını ifade ederek Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'e teşekkür eti.

Başkan Şükrü Sözen, temiz ve yaşanılabilir Manavgat'ın duyarlı nesillerle oluşabileceğini söyledi. Başkan Şükrü Sözen, "Manavgat Belediyesi olarak temiz çevre ve temiz toplum duyarlılığımızı çocuklarımızla birlikte paylaşmak istedik. Daha temiz ve daha yaşanılabilir Manavgat için çevreye ve doğaya sahip çıkma bilinciyle çalışmalarımızı gerçekleştirmeye devam edeceğiz" dedi.

BİZE ULAŞIN