Üniversitelilerin trafikle imtihanı

Akdeniz Üniversitesi’ne gitmek için yolun karşısına geçmek isteyen öğrenciler ölümle burun buruna geliyor. Kimi araçların arasından, kimisi de yıkılan tel çitlerin arasından geçiyor

Üniversitelilerin trafikle imtihanı
ANTALYA'DA, Akdeniz Üniversitesi öğrencileri okullarına ulaşabilmek için ölümüne mücadele veriyor. Kepez ilçesinin Yeşilyurt, Şafak, Kültür ve Gülveren mahallelerinde oturan öğrenciler kampüse girebilmek için Hürriyet Caddesi'ndeki kuzey giriş kapısını kullanıyor. 4 mahallede oturan 8 bini aşkın öğrenci çevre yolundan geçen araçların arasında ölümle burun buruna kalırken önemli bir imtihanı geçiyor.

TEL ÖRGÜYÜ AŞIYORLAR
Çevre yolunda saatteki hızı 70-80 kilometreyi aşan araçların arasından birinci yolu geçen öğrenciler orta refüjdeki yıkılmış tel örgüleri aşarak ancak yolun karşısına geçebiliyor. Sabah ve akşam aynı çileyi çeken üniversiteliler, bir facia yaşanmamasını ise mucize olarak değerlendiriyor.

TRAFİK IŞIĞI KAR ETMİYOR
Hürriyet Caddesi'ndeki tel örgüleri aşmak yerine kavşaktaki yaya geçidini tercih eden bazı öğrenciler ise sinyalizasyon sistemindeki sıkıntı nedeniyle aynı tehlike ile karşı karşıya kalıyor. Kavşaktaki 'Transit yol' uygulaması yaya geçişine izin verse de sürücüler buna dikkat etmeyince tehlike artıyor.

VALİLİĞE DURUMU BİLDİRDİK
Öğrenciler yoldaki yaşadıkları tehlikeyi sosyal medyadan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal'a iletti. Rektör Prof. Dr. Ünal da, üniversitenin kuzey girişçıkış kapısında yaşanan yoğun trafikle ilgili şikayetler geldiğini belirterek, "Öğrenciler üst geçit istedi. Sayın valimize, karayollarına, belediyeye, trafik şubeye konuyu ilettim ve çözüm bulmaya çalışıyoruz. Onların hayatı bizim sorumluluğumuzda" dedi.

ÜST GEÇİT ZORUNLU
Her gün sabah, öğle ve akşam aynı sıkıntıyı yaşayan öğrenciler, yaşananlara tepki gösteriyor. Bu sıkıntılı duruma çare bulunmasını isteyen üniversite öğrencileri, "Akşam saatlerinde çok daha büyük tehlike atlatıyoruz. Burada şans eseri araçların altında kalıp ezilmiyoruz. Bu bölgeye üst geçit yapılması şart" diyor.

BİZE ULAŞIN