Kök paraları ödeyecek

CHP Milletvekili Kök, il başkanlığı döneminde verilen reklamların parasını ödemeyince davalık oldu. Mahkeme, Kök’ü 51 bin lira ödemeye mahkum etti. Sırada diğer alacaklı şirketler bekliyor

Kök paraları ödeyecek
CHP Antalya Milletvekili Devrim Kök, il başkanlığı yaptığı dönemde verilen ilan ve reklam paralarının ödenmediği konusundaki davayı kaybetti. Antalya'da yerel Günhaber sitesinin haberine göre, Kök'ün davacı reklam şirketine 51 bin TL ödeyeceği öğrenildi.

BORCU KABUL ETMEDİLER
Antalya'da reklam hizmetleri veren bir şirket, Devrim Kök'ün CHP İl Başkanı olduğu 2013 yılının eylül, ekim ve kasım tarihlerinde, 'Öğretmenler Günü', 'Bayram kutlaması' gibi içerikleri bulunan 24 billboard reklamı yayınladıklarını ve bir gazetede de CHP reklamını yayınlattıklarını, ancak parasını alamadıklarını belirterek dava açmıştı. Toplam fatura bedeli olan 57 bin 800 lirayı Devrim Kök'ten icra takibiyle isteyen reklam şirketi önce 'Biz böyle reklamlar vermedik. Alacaklı şirket ile hiçbir anlaşmamız, sözleşmemiz ve iş ilişkimiz bulunmamaktadır' cevabını almış, konuyu CHP genel merkezine taşıyan ve fatura karşılığı olan bedeli isteyen şirkete, buradan da kendi onayları olmadan hizmet alındığı cevabı gelmişti.

51 BİN LİRA ÖDEYECEK
Şirket borca yapılan itirazın durdurulması ve borçlu aleyhine yüzde 20'den az olmamak kaydıyla icra inkar tazminatı hükmedilmesi istemiyle Antalya 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı davayı kazandı. Mahkeme ortaya konulan deliller ve tanık ifadelerine dayanarak kararını verdi. Şirket, Devrim Kök döneminde yayınlandığını belirlediği billboard ve gazete ilanının ücretinin ödenmesine hükmetti. Kök'ün davacı reklam şirketine 51 bin TL ödeyeceği öğrenildi.

SIRADA BEKLİYORLAR
Mustafa Akaydın'ın kazanamadığı yerel seçimlerde CHP adına reklam, ilan, bilboard, afiş, bayrak yaptığını belirten şirketler, faturalarının ödenmediğini belirterek icra takibi başlatmıştı. Sadece bir şirketin o tarihte 400 bin TL alacağı olduğu biliniyordu.
BİZE ULAŞIN